Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Recepty: Vánoční cukroví na poslední chvíli

17. prosinec 2010 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Pokud jste trochu zaspali letošní Vánoce a ještě nemáte napečeno vánoční cukroví, máte o tomto víkendu poslední možnost! Nestihnete asi upéct deset nebo dvacet druhů cukroví, které připravuje vaše babička, ale nic není ještě ztraceno. Podívejte se na rychlé recepty na vánoční cukroví!

Reklama

Shon v práci, nakupování vánočních dárků a každodenní povinnosti. Čas letí a Štědrý den je za dveřmi. Jestliže jste tak trochu zapomněli na vánoční cukroví, máte tři možnosti:

a. Koupit cukroví ho v obchodě a riskovat, že nebude dobré.

b. Prožít Vánoce bez cukroví (kdo by to ale vydržel?).

c. Upéct rychlé vánoční cukroví tento víkend.

Vybrali jste si možnost C? Podívejte se na rychlé recepty na vánoční cukroví!

Rychlé vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky by neměly chybět na žádném vánočním stole. Jde o tradiční vánoční pečivo lahodné chuti. Také vanilkové rohlíčky se nechají upéct rychle. Těsto připravte z 30 dkg hladké mouky, 20 dkg hery, 10 dkg moučkového cukru (přidat můžete i trochu vanilkového cukru), 12 g mletých ořechů. Těsto zpracujete a nechte v lednici uležet asi hodinu (mezitím si připravte těsto na další cukroví).

Nezdržujte se se složitým tvarováním vanilkových rohlíčků. Těsto vyválejte a vykrájejte z něj pomocí vykrajovátka ve tvaru měsíčku cukroví. Po upečení nezapomeňte rohlíčky ještě horké obalit v cukru.

Rychlé linecké cukroví

Linecké cukroví je velmi vděčné. Nejenže je rychlé, ale můžete ho naplnit různými náplněmi a ihned tak získáte více druhů cukroví. Těsto na linecké připravte z 30 dkg hladké mouky, 10 dkg cukru, 25 dkg másla, 3 žloutků, přidejte prášek do pečiva a trochu citrónové šťávy.

Těsto zpracujte a vyválejte. Vykrajujte různé tvary, ale myslete na to, abyste vždy měli sudý počet, protože je budete slepovat k sobě. Po upečení nechte vychladnout. Slepovat můžete různými druhy marmelády nebo krémů. Některé kousky polijte čokoládovou polevou, posypte kokosem nebo ozdobte oříšky.

Kokosové kuličky

Kokos k Vánocům patří. Připravte si z něho lahodné kokosové kuličky, které není nutné péct! Kokos smíchejte s trochou mléka, 6 lžícemi rumu, přidejte 6 dkg másla a 16 dkg cukru. Vše zpracujete do těsta. Tvarujte z něho malé kulička a obalujte v kokosu. Pokud vám to čas dovolí, vložte do každé kuličky mandli.

Čokoládovo-pomerančové měsíčky

Toto vánoční cukroví se také nepeče a je opravdu velmi rychlé. Potřebovat budete pomeranče nebo mandarinky, které oloupete a rozdělíte je na měsíčky. Krom toho si ještě připravte čokoládovou polevu. Jednotlivé kousky ovoce v čokoládě namáčejte a nechte zaschnout.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Pečeme vánoční cukroví: Recepty

Pečeme vánoční cukroví: Recepty

Jaké by to byly Vánoce bez vánočního cukroví? Jistěže žádné! Vánoční cukroví k Vánocům patří, stejně jako stromeček nebo dárky. Na blížící se Vánoce již upozornily obchody svojí vánoční výzdobou a je pomalu na čase, rozmyslet si, jaké vánoční cukroví letos upečeme. Tradičním vánočním cukrovím jso…

Vánoční cukroví podle našich babiček + recepty

Vánoční cukroví podle našich babiček + recepty

Doba před Vánoci je krom jiného také ve znamení pečení vánočního cukroví. Každý z vás má jistě své oblíbené druhy cukroví. Jaké jsou nejoblíbenější druhy a jakým způsobem se dělají? To se dozvíte v dnešním článku.


Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Nejkrásnější svátky jara – Velikonoce – klepou pomalu na dveře. Ještě jste nestihli připravit sváteční velikonoční výzdobu? Nezoufejte! S našimi tipy to zvládne během chvilky a vykouzlíte krásnou dekoraci za babku.

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

V poslední době zažily v oblasti bytové dekorace největší boom samolepky na zeď. Za svou krátkou existenci si rychle získaly přízeň zákazníků a o této „novince“ už vědí takřka všichni. Stále ještě váháte, zda si samolepky na zeď také pořídit?


Velikonoční RECEPTY: Nádivka, mazanec, jidáše

Velikonoční RECEPTY: Nádivka, mazanec, jidáše

Velikonoční mazanec můžete dnes pohodlně koupit v supermarketu. Moc si na něm ale nepochutnáte. Tomu domácímu se nic nevyrovná. Přinášíme proto nejen osvědčený recept na mazanec, ale také na nádivku a jidáše, které byly tradičním českým velikonočním jídlem.

Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky se v české kuchyni stávají čím dál oblíbenější, a to nejen díky své vynikající chuti, ale také díky svému blahodárnému vlivu na lidské zdraví. Nechte se inspirovat a podívejte se na chutné recepty!