Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

23. březen 2016 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Nejkrásnější svátky jara – Velikonoce – klepou pomalu na dveře. Ještě jste nestihli připravit sváteční velikonoční výzdobu? Nezoufejte! S našimi tipy to zvládne během chvilky a vykouzlíte krásnou dekoraci za babku.

Reklama

Po zimě tak nějak instinktivně tíhneme k barvám – žlutá, zelená, modrá, červená – to jsou velikonoční barvy, které by nám doma rozhodně neměly chybět. Zelená nám připomene pučící přírodu, žlutá slunce, modrá nebe a červená je symbolem lásky.

Větvičky, mašličky a vajíčka

Velikonoční výzdobu na poslední chvíli můžete vykouzlit docela snadno. Až půjdete na procházku do přírody, natrhejte si větvičky břízy, kočiček (ovšem s těmi opatrně, nechte je včelkám – tři větvičky vám stačí!) nebo zlatého deště. Velmi pěkně vypadá kombinace pučících větviček břízy, jejichž listy mají svěže zelenou barvu, a zlatého deště, který svítí jasně žlutě.

Tip: Jak přírodně obarvit vajíčka?

Větvičky dejte do různě velkých váz a skleniček. Velmi pěkně vypadají jednoduché vázy z čistého skla. Na větvičky přivažte pestrobarevné mašličky – zejména modrou, červenou, žlutou a zelenou. Jestliže jste si z minulého roku schovali vyfouklé kraslice, rozvěste je po větvičkách. Vázy postavte na parapety oken, na stůl v kuchyni nebo obýváku.

Velikonoční výzdoba
Velikonoční výzdoba

Velikonoční výzdoba z papíru

Jestliže doma máte zbytky barevného papíru, lepidlo, nůžky a někde najdete i špejli, můžete si snadno vyrobit další velikonoční výzdobu. Stačí z barevného papíru vystříhat „vajíčka“, slepit vždy dvě k sobě na špejli a buď je pomalovat fixy, nebo je polepit motivy z barevného papíru.

K ozdobě papírových vajíček můžete využít také různé zbytky pentliček a bavlnek. Vajíčko na špejli pak jednoduše zapíchněte do květináče a postavte třeba za okno.

Papírová vajíčka můžete také slepit do řady na pentli a zavěsit třeba do okna nebo na dveře.

Velikonoční výzdoba
Velikonoční výzdoba

Květiny nesmí na velikonočním stole chybět

K Velikonocům patří dobré jídlo a posezení s přáteli. Nezapomínejte na slavnostní prostření velikonočního stolu. Nikdy by na něm neměly chybět květiny, a to buď v květináči, nebo řezané ve váze. V květinářství koupíte krásné narcisy, které k jaru neodmyslitelně patří. Radost vám ale udělá i větvička zlatého deště

Tip: Velikonoční recepty

Co dát do velikonoční vázy?

  • narcisy
  • zlatý déšť
  • hyacinty
  • sněženky
  • bledule

Na velikonoční stůl také postavte barevnou svíčku – třeba ve tvaru vajíčka. Nezapomeňte na pestrobarevné ubrousky. Skvěle také vypadají kvítky poházené na stole. Jestliže čekáte návštěvu, můžete si z barevného papíru vyrobit tematické jmenovky ve tvaru vajíček.

A nezapomeňte, vlastnoruční velikonoční výzdoba, ačkoli třeba není dokonalá, je mnohem příjemnější a opravdovější než nevkusní umělohmotní zajíčkové a jiné potvůrky ze supermarketů.

Krásné Velikonoce vám přeje redakce magazínu Maxibydlení!

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Recepty: Vánoční cukroví na poslední chvíli

Recepty: Vánoční cukroví na poslední chvíli

Pokud jste trochu zaspali letošní Vánoce a ještě nemáte napečeno vánoční cukroví, máte o tomto víkendu poslední možnost! Nestihnete asi upéct deset nebo dvacet druhů cukroví, které připravuje vaše babička, ale nic není ještě ztraceno. Podívejte se na rychlé recepty na vánoční cukroví!

Velikonoční RECEPTY: Nádivka, mazanec, jidáše

Velikonoční RECEPTY: Nádivka, mazanec, jidáše

Velikonoční mazanec můžete dnes pohodlně koupit v supermarketu. Moc si na něm ale nepochutnáte. Tomu domácímu se nic nevyrovná. Přinášíme proto nejen osvědčený recept na mazanec, ale také na nádivku a jidáše, které byly tradičním českým velikonočním jídlem.


Recept na velikonoční nádivku a vajíčkovou pomazánku

Recept na velikonoční nádivku a vajíčkovou pomazánku

Kromě velikonočního beránka a mazance nesmí na svátečním stole o velikonocích chybět také další dobroty – zejména nádivka.

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

V poslední době zažily v oblasti bytové dekorace největší boom samolepky na zeď. Za svou krátkou existenci si rychle získaly přízeň zákazníků a o této „novince“ už vědí takřka všichni. Stále ještě váháte, zda si samolepky na zeď také pořídit?


Výzdoba okenního parapetu v zimním období

Výzdoba okenního parapetu v zimním období

Zatímco v jarních či letních měsících si většina z nás vyzdobí okenní parapety květinami, v chladnějším období, které panuje právě nyní, je pohled na venkovní parapety před okny mnohde výrazně smutnější, doslova totiž zejí prázdnotou. To je jistě škoda, vždyť i v zimě se dají okenní parapety vyzdobi…

Jak na přírodní barvení vajíček na Velikonoce?

Jak na přírodní barvení vajíček na Velikonoce?

Zahoďte letos chemické barvy na vajíčka a obtisky. Poradíme vám, jak si na Velikonoce přírodně obarvit vajíčka a vykouzlit na nich zajímavé a netradiční ozdoby.