Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výzdoba okenního parapetu v zimním období

17. prosinec 2012 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Zatímco v jarních či letních měsících si většina z nás vyzdobí okenní parapety květinami, v chladnějším období, které panuje právě nyní, je pohled na venkovní parapety před okny mnohde výrazně smutnější, doslova totiž zejí prázdnotou. To je jistě škoda, vždyť i v zimě se dají okenní parapety vyzdobit a zkrášlit a nemusejí být tak holé. Stačí jen trocha nápaditosti. Malou inspiraci naleznete v dnešním článku.

Reklama

Jehličnany

Je jasné, že teplomilné rostliny by venku na parapetu zimu nevydržely. Jsou však i rostliny, kterým zima nevadí a i během tohoto období je pohled na ně velmi příjemný. Do truhlíků na okna můžeme zvolit například jehličnany, které si i během zimy udržují svoji zelenou barvu. Klasicky se může jednat o větvičky smrku ztepilého, smrku pichlavého, borovice apod. Zasazením těchto dřevin do truhlíků získáte velmi příjemný doplněk pro váš venkovní parapet, který jej může zdobit klidně od podzimu do jara, než jej vystřídáme kvetoucími květinami. Mezi stálozelené rostliny pak patří kupříkladu i cypřišek, který se v okrasném zahradnictví těší již dlouhá léta velké popularitě.

Listnaté dřeviny

Kromě jehličnanů však lze na zkrášlení venkovních parapetů použít i listnaté dřeviny. Příkladem mohou být větvičky cesmínu, břečťanu či dalších popínavých rostlin, které jsou velmi odolné vůči chladným teplotám a nepříznivým klimatickým podmínkám.

V momentě, kdy skončí zimní období a truhlíky budeme chtít vyměnit, můžeme výše zmíněné rostliny přesadit do volného prostoru na naší zahradě, pokud jí samozřejmě disponujeme. Docílíme tak zkrášlení prostoru před domem.

Jak je patrné, okenní parapety nemusejí být ani v zimě holé a prázdné. I jen obyčejný truhlík, v němž bude zasazen smrček či podobné dřeviny, může zvelebit exteriér našeho domova.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

RmWxpzygV

úterý, 3. leden 2017
12:35

Superb infoomatirn here, ol'e chap; keep burning the midnight oil.


Napsal: RmWxpzygV [Odpovědět]


Čtěte také...

Výměna okenního parapetu

Výměna okenního parapetu

Jedněmi z míst v bytě, které jsou sice poměrně nenápadné, avšak bývají často zatěžována různými věcmi a tudíž u nich dochází k postupnému poškození, jsou okenní parapety. Na parapety, která jsou součástí okenního prostoru, si mnoho majitelů domácností pokládá květníky, truhlíky a další předměty.

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Nejkrásnější svátky jara – Velikonoce – klepou pomalu na dveře. Ještě jste nestihli připravit sváteční velikonoční výzdobu? Nezoufejte! S našimi tipy to zvládne během chvilky a vykouzlíte krásnou dekoraci za babku.


Péče o trávník v podzimním období - vertikutace

Péče o trávník v podzimním období - vertikutace

Péče o trávník na zahradě našeho domu se nesmí zanedbat v žádném ročním období. Platí to dvojnásobně o podzimu, kdy je potřeba trávu připravit na zimu. Pokud bychom trávník nechali v tomto čase bez povšimnutí, na jaře by nám při pohledu na něj bolely oči. Pro úpravu trávníku před zimou je velmi důle…

Jak prostřít sváteční stůl?

Jak prostřít sváteční stůl?

Až nastane Štědrý večer, usedne celá rodina k jednomu stolu a bude si užívat příjemné chvilky a náležitě hodovat. Pro mnohé rodiny jsou právě Vánoce jedinými chvílemi, kdy se sejdou opravdu všichni její členové u jednoho stolu.


Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Minerální vápenocementová malta POROTHERM Profi AM-W je určená všem, jež potřebují založit stavbu z broušených cihel i v zimním období. Tato speciální zimní zakládací malta se může používat pouze při teplotách od +15 °C do -5 °C. Je proto vhodná pro všechny, kteří stihli za příznivého podzimního poč…

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…