Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na přírodní barvení vajíček na Velikonoce?

1. březen 2016 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Zahoďte letos chemické barvy na vajíčka a obtisky. Poradíme vám, jak si na Velikonoce přírodně obarvit vajíčka a vykouzlit na nich zajímavé a netradiční ozdoby.

Reklama

Svátky jara jsou tu co nevidět. Možná už máte po jarním úklidu, připravujete velikonoční výzdobu bytu a těšíte se na každoroční barvení velikonočních vajíček. Nejjednodušší cesta je zajít do drogérie, koupit chemickou barvu a trochu kýčovité obtisky. Je to snadné a celkem levné.

Přírodní barvení vajíček

Jenže vajíčka jde obarvit také přírodní cestou – stačí vám k tomu slupky z cibule, červená řepa nebo šafrán.

Červená barva

Červenou barvu, která patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším, dodá vajíčkům obyčejná řepa. Řepu pokrájejte a dejte ji povařit. V nálevu pak obarvěte vajíčka.

Hnědá barva

Hnědou barvu získáte ze slupek cibule. Dejte je krátce povařit a v nálevu obarvěte vajíčka.

Žlutá barva

Žlutá barva k jaru patří. Vajíčkům jí dá šafrán.

Zelená barva

Zelenou barvu získáme povařením mladého obilí nebo špenátu.

Černá barva

Černou barvu dodá vajíčkům kořen vrby.

Tip: Po obarvení a uschnutí vajíček je potřete sádlem nebo jiným tukem. Budou se krásně lesknout.

Přírodní obtisky

Pokud chcete vajíčka oživit zajímavými motivy, natrhejte si venku různé lístky nebo traviny. Ty pak dejte před barvením na vajíčka a vložte je do silonové punčochy, aby při barvení držely na vámi vybraném místě. Po obarvení zůstanou na místě, kam jste lístek položili, bílá místa a vy budete mít netradiční přírodní obtisky.

Malování vajíček voskem

Obarvená vajíčka také můžete zkrášlit voskovými pastelkami. Na malý špalíček připevněte lžíci, pod ni dejte svíčku a na ní rozehřejte kousek voskové pastelky (na tmavě obarvených vajíčkách krásně vynikne například bílá barvička). Na starou tužku připevněte špendlík s kulatou hlavičkou – tímto nástrojem budete na vajíčka malovat.

Malování vajíček voskem
Malování vajíček voskem

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Linoleum: Přírodní materiál vede

Linoleum: Přírodní materiál vede

Jedním z dalších typů podlah, jež si získali mezi Čechy oblibu, je linoleum. Jedná se o přírodní materiál, který patří mezi nejlevnější podlahové krytiny vůbec. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody linolea? Linoleum (tzv. marmoleum) je vyrobeno z přírodního materiálu, což jistě ocení nejeden zákazník…

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky.


Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Nejkrásnější svátky jara – Velikonoce – klepou pomalu na dveře. Ještě jste nestihli připravit sváteční velikonoční výzdobu? Nezoufejte! S našimi tipy to zvládne během chvilky a vykouzlíte krásnou dekoraci za babku.

Recept na velikonoční nádivku a vajíčkovou pomazánku

Recept na velikonoční nádivku a vajíčkovou pomazánku

Kromě velikonočního beránka a mazance nesmí na svátečním stole o velikonocích chybět také další dobroty – zejména nádivka.


Kvalitní linoleum vypadá na podlaze skvěle

Kvalitní linoleum vypadá na podlaze skvěle

Najít ideální podlahovou krytinu je jedním z velkých úkolů při návrzích a realizacích interiérů. Všeobecně platí, že by i podlahy měly být v souladu s dalším vybavením či designem celé místnosti.

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

V nabídce prodejců obkladů a dlažeb, které se využívají do prostoru koupelny, je možné vysledovat jednoznačný trend, kdy se tyto produkty snaží co nejvíce imitovat přírodní materiály. Koupelna pak vypadá na první pohled, jako by byla obložena dřevem či kamenem, přestože se jedná o imitaci.