Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na přírodní barvení vajíček na Velikonoce?

1. březen 2016 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Zahoďte letos chemické barvy na vajíčka a obtisky. Poradíme vám, jak si na Velikonoce přírodně obarvit vajíčka a vykouzlit na nich zajímavé a netradiční ozdoby.

Reklama

Svátky jara jsou tu co nevidět. Možná už máte po jarním úklidu, připravujete velikonoční výzdobu bytu a těšíte se na každoroční barvení velikonočních vajíček. Nejjednodušší cesta je zajít do drogérie, koupit chemickou barvu a trochu kýčovité obtisky. Je to snadné a celkem levné.

Přírodní barvení vajíček

Jenže vajíčka jde obarvit také přírodní cestou – stačí vám k tomu slupky z cibule, červená řepa nebo šafrán.

Červená barva

Červenou barvu, která patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším, dodá vajíčkům obyčejná řepa. Řepu pokrájejte a dejte ji povařit. V nálevu pak obarvěte vajíčka.

Hnědá barva

Hnědou barvu získáte ze slupek cibule. Dejte je krátce povařit a v nálevu obarvěte vajíčka.

Žlutá barva

Žlutá barva k jaru patří. Vajíčkům jí dá šafrán.

Zelená barva

Zelenou barvu získáme povařením mladého obilí nebo špenátu.

Černá barva

Černou barvu dodá vajíčkům kořen vrby.

Tip: Po obarvení a uschnutí vajíček je potřete sádlem nebo jiným tukem. Budou se krásně lesknout.

Přírodní obtisky

Pokud chcete vajíčka oživit zajímavými motivy, natrhejte si venku různé lístky nebo traviny. Ty pak dejte před barvením na vajíčka a vložte je do silonové punčochy, aby při barvení držely na vámi vybraném místě. Po obarvení zůstanou na místě, kam jste lístek položili, bílá místa a vy budete mít netradiční přírodní obtisky.

Malování vajíček voskem

Obarvená vajíčka také můžete zkrášlit voskovými pastelkami. Na malý špalíček připevněte lžíci, pod ni dejte svíčku a na ní rozehřejte kousek voskové pastelky (na tmavě obarvených vajíčkách krásně vynikne například bílá barvička). Na starou tužku připevněte špendlík s kulatou hlavičkou – tímto nástrojem budete na vajíčka malovat.

Malování vajíček voskem
Malování vajíček voskem

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Linoleum: Přírodní materiál vede

Linoleum: Přírodní materiál vede

Jedním z dalších typů podlah, jež si získali mezi Čechy oblibu, je linoleum. Jedná se o přírodní materiál, který patří mezi nejlevnější podlahové krytiny vůbec. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody linolea? Linoleum (tzv. marmoleum) je vyrobeno z přírodního materiálu, což jistě ocení nejeden zákazník…

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky.


Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Mravenci patří početně mezi vůbec nejrozšířenější hmyz na Zemi. A není proto divu, že si často najdou cestu i k nám na zahradu. A co hůř - nestydí se vstoupit ani přímo do našeho obydlí - domu i bytů. S tím jsou pak spojeny různé nepříjemnosti. Pokud objevíme doma pochodující mravence, pak je dobré …


Zahradní jezírko: Jak ho vybudovat?

Zahradní jezírko: Jak ho vybudovat?

Ať už zvolíte jakkoliv velké jezírko, mějte na paměti, že by mělo tvořit nenásilný přechod z vodní plochy ke zbývajícím částem zahrady. Proto byste měli věnovat maximální pozornost už samotnému návrhu zahradního jezírka.

Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…