Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

6. září 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Při vaření není každý z nás obdarován schopností naměřit jednotlivé ingredience „od oka“. Na to je potřeba mít dostatek praxe. Zejména ti z vás, kteří s vařením a pečením teprve začínají, tak určitě budou potřebovat pomocníka v podobě kuchyňské váhy.

Reklama

Typy kuchyňských vah

Stolní váha

Kuchyňské váhy se v zásadě dělí na dva základní typy. Klasiku představuje stolní kuchyňská váha, kterou umístíte na linku nebo do její těsné blízkosti tak, aby byla vždy po ruce ve chvíli, kdy budete potřebovat něco odměřit.

Závěsná váha

Druhým typem je závěsná kuchyňská váha. Ta, jak už z názvu vyplývá, se připevňuje na stěnu nad linkou. Její velkou výhodou je, že se dá zaklopit. Ve chvíli, kdy ji nepoužíváte, tak nezabírá vůbec žádné místo. Proto je vhodná hlavně tehdy, když nedisponujete zrovna velkou kuchyní, respektive kuchyňskou linkou.

Na co si dát pozor při výběru kuchyňské váhy

  • Přesnost měření
  • Délka provozu do výměny baterií
  • Nosnost
  • Možnost nulování
  • Použité materiály
  • Přídavné funkce
  • Cena

Moderní kuchyňské váhy dokážou měřit s téměř dokonalou přesností. Digitální váha má odchylku jen kolem 2 gramů, což je výrazný rozdíl oproti starým vahám s klasickým závažím. Ty měly odchylku i v řádech desítek gramů.

Velikost a materiál podnosu kuchyňské váhy

Závěsné i stolní váhy se dají pořídit v různých velikostech. Při výběru hleďte zejména na to, jak prostorný bude jejich podnos. V každém případě by se na něj měla bez problémů vejít běžně velká mísa.

Určitě stojí za to si také všímat, z jakého materiálu je podnos vyroben. Je to praktické kvůli hygieně (omyvatelnosti povrchu) a také životnosti. V tomto směru doporučuji zvolit kuchyňské váhy, které mají nerezový podnos.

Zajímá vás, jaké další užitečné kuchyňské spotřebiče budete potřebovat? Dozvíte se o nich zde.

Jaké máte osobní zkušenosti s kuchyňskou váhou a jakému typu jste dali přednost při jejím nákupu? Podělte se s námi o vaše poznatky.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na další čtyři kuchyňské pomocníky, které pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení. Předchozí díl naleznete zde: Top kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér.

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.

Vlastnosti indukčního vařiče

Vlastnosti indukčního vařiče

Indukční vařiče se vyskytují stále častěji nahrazují klasické elektrické či plynové sporáky. Jedná se o moderní kuchyňské spotřebiče, které využívají indukčního ohřevu. V cívce, která je z měděného drátu, vzniká působením elektrického proudu magnetické pole, které působí na dno hrnců či pánví, v nic…


Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…