Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

7. listopad 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli, kdy se rozhodujete, zda tento materiál použijete při realizaci střechy vašeho domu.

Reklama

Ať už si střechu na domě děláte sami, nebo jste se rozhodli upřednostnit realizaci střechy na klíč, stojí před vámi volba, jaký typ střešní krytiny zvolíte. Pakliže uvažujete o betonové střešní krytině, pak je dobré si shrnout její přednosti a také nevýhody.

Výhody betonových střešních tašek

Betonová střešní krytina bezesporu láká hlavně svou cenou. Oproti jiným druhům jsou totiž tašky z betonu poměrně laciné. Přitom má tato krytina velmi dlouhou životnost, střechy s betonovými taškami bez vážnější újmy dobře čelí i extrémním klimatickým jevům.

Za další výhodu betonové střešní krytiny lze bezpochyby brát také snadnou montáž. K instalaci není zapotřebí žádných složitých mechanismů a nějakého kumštu, pokládku hravě zvládne každý, kdo je jen trochu manuálně zručný a samozřejmě se nebojí výšek.

Z hlediska charakterových vlastností lze tento u tohoto typu krytiny vyzdvihnout také nenasákavost a tvarovou stálost. V neposlední řadě pak v budoucnu jistě oceníte i možnost snadné opravy poškozených částí střechy.

Nevýhody betonové střešní krytiny

Betonové střešní tašky samozřejmě nelze jen chválit. Jako každý typ mají i ony své nedostatky. Především je to poměrně vysoká hmotnost. Proto se hodí spíše na střechy, které mají opravdu kvalitně provedené krovy a celkovou konstrukci. V opačném případě by mohlo dojít k přílišnému zatížení.

Pokud si necháte realizovat střechy na klíč, máte výhodu v tom, že vám stavitel jasně určí, zda jsou betonové střešní tašky pro váš dům vhodné, nebo bude lepší zvolit raději jiný, lehčí a praktičtější materiál. Při volbě betonových střešních tašek je také potřeba vzít v úvahu, že jsou vhodné spíše pro střechy s větším sklonem.

Co napsat závěrem? Betonová střešní krytina je klasikou, která jistě bude ještě dlouho používána. Je možné říci, že jde o materiál, který má ve stavebnictví svou budoucnost.

Komerční sdělení

-sad-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následují…

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Na střechách domů se stále v hojném počtu můžeme setkat s pálenými střešními taškami, které se označují jako bobrovky. Co jsou vlastně bobrovky zač a odkud pochází jejich netradiční název? Bobrovky jsou střešní krytinou, která má velmi charakterické tvary. Zejména její obloukové zakončení je oprot…


Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Rekonstruujete střechu nebo stavíte dům a vybíráte střešní tašky? Kvalitní střešní krytina je předpokladem pro dostatečnou ochranu domu a jeho tepelnou izolaci. Jak vybrat správnou střešní krytinu a na co dát pozor při výběru střešních tašek?

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.


Vlastnosti indukčního vařiče

Vlastnosti indukčního vařiče

Indukční vařiče se vyskytují stále častěji nahrazují klasické elektrické či plynové sporáky. Jedná se o moderní kuchyňské spotřebiče, které využívají indukčního ohřevu. V cívce, která je z měděného drátu, vzniká působením elektrického proudu magnetické pole, které působí na dno hrnců či pánví, v nic…

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Při vaření není každý z nás obdarován schopností naměřit jednotlivé ingredience „od oka“. Na to je potřeba mít dostatek praxe. Zejména ti z vás, kteří s vařením a pečením teprve začínají, tak určitě budou potřebovat pomocníka v podobě kuchyňské váhy.