Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

8. červen 2010 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Odšťavňovač

Reklama

Máte po ránu rádi čerstvě vymačkaný džus z pomerančů? Tak by ve vaší domácnosti rozhodně neměl chybět odšťavňovač. Na trhu existuje celá řada těchto přístrojů. Jejich cena se však často velmi liší. Jak vybrat ten správný odšťavňovač?

Jedním z důležitých faktorů je snadnost obsluhy a čištění. Pokud by se přístroj skládal z deseti částí, které musíte po každém vymačkaném pomeranči rozložit, vyčistit a zase složit, rychle si ranní sklenku čerstvě vymačkaného džusu rozmyslíte. Důležitá je také odolnost přístroje a doba záruky, kterou výrobce nabízí. Pokud musíte ovoce ještě před vložením do odšťavňovače krájet na menší kousky, aby se vám přístroj nezavařil, něco je špatně. Kvalita odšťavňovače spočívá také ve výtěžnosti. Tím je myšleno kolik šťávy vám přístroj z určitého množství suroviny vymačká. Věřte, že i v tomto se jednotlivé odšťavňovače liší.

Toustovač

Kdo si rád nepochutná na toustech. Hodí se jak ke snídani či svačině, tak k obědu či večeři. Tousty jsou dobré jak teplé, tak studené. Příprava toustů je jednoduchá a rychlá. Každý si je může udělat dle své chuti. V dnešní uspěchané době tak toustovač patří k téměř neodmyslitelnému vybavení kuchyně.

Toustovače, které jsou na trhu v nabídce, vytváří tousty čtvercového, nebo trojúhelníkového tvaru. Všechny mají nepřilnavé povrchy (nejčastěji teflonové), aby se připečený sýr, nebo salám, který se k výrobě toustů používá, dal snadno odstranit. Výrazné rozdíly mezi jednotlivými toustovači nenajdete. Při jeho výběru tedy záleží spíše na tom, zda preferujete určitou značku, či barvu toustovače a pak může rozhodovat právě zmíněný tvar výsledných toustů.

Rychlovarná konvice

Rychlovarná konvice v současné době patří k naprosto samozřejmému vybavení každé kuchyně. Komfort, který sebou tento vynález přinesl, si totiž oblíbil snad každý.

Voda přivedená do varu během několika minut usnadnila vaření čaje, kávy, ale i samotné vaření. Na trhu existuje celá řada designově rozdílných konvic, jejich funkce se ovšem neliší.

Kuchyňská váha

Mezi další kuchyňské pomocníky, kteří by ve vaší domácnosti neměli chybět, patří kuchyňská váha. Zvolit si můžete buď mechanickou, nebo digitální váhu. Výhodou digitálních vah je jejich přesnost a možnost zvolit měrnou jednotku. Oproti tomu mechanické váhy mají vyšší základní váživost (až 10 kg) a jejich výhodou je i nižší pořizovací cena.

Při výběru kuchyňské váhy se budete dále rozhodovat, zda vybrat stolní, či závěsnou váhu. Důležité je zjistit nosnost váhy, zda obsahuje misku a jaké jsou její rozměry. Moderní kuchyňské váhy disponují různými doplňkovými funkcemi (např. dovažování, indikace přetížení apod.).

Další díl naleznete zde: TOP kuchyňské spotřebiče: fritovací hrnec, kráječ, kuchyňský příruční vysavač.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Při vaření není každý z nás obdarován schopností naměřit jednotlivé ingredience „od oka“. Na to je potřeba mít dostatek praxe. Zejména ti z vás, kteří s vařením a pečením teprve začínají, tak určitě budou potřebovat pomocníka v podobě kuchyňské váhy.

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na top desítku kuchyňských pomocníků, kterou pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení.


TOP kuchyňské spotřebiče: fritovací hrnec, kráječ, kuchyňský příruční vysavač

TOP kuchyňské spotřebiče: fritovací hrnec, kráječ, kuchyňský příruční vysavač

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na další tři kuchyňské pomocníky, které pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení. Předchozí díl naleznete zde: TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

Úsporné spotřebiče: Vyznejte se v nich a ušetřete!

Úsporné spotřebiče: Vyznejte se v nich a ušetřete!

Každá domácnost je vybavena několika spotřebiči: v lednici uchováváme potraviny, rychlovarná konvice nám během chvilky uvaří vodu na čaj, pračka vypere prádlo, televize nám krátí dlouhé chvilky a přes počítač udržujeme kontakt se světem. Tito domácí pomocníci jsou ovšem také významnými konzumenty el…


Výběr kuchyňské digestoře

Výběr kuchyňské digestoře

Při vaření z jídel unikají výpary, které mohou být značně nepříjemné. Z tohoto důvodu je dobré si nad vařič nainstalovat digestoř, tedy odsavač kuchyňských výparů.

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.