Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TOP kuchyňské spotřebiče: fritovací hrnec, kráječ, kuchyňský příruční vysavač

15. červen 2010 - Rubrika: Kuchyně - Komentáře: 2

Fritovací hrnec

Reklama

Máte-li chuť na smažené řízky, květák, či žampiony, není nic snazšího, než je dát do fritovacího hrnce a vše je za pár minut hotovo. Fritovací hrnec (neboli fritéza, či friťák) dokáže nejen ulehčit a urychlit práci v kuchyni, ale chuť smažených řízků je rozhodně lepší, pokud se použije friťák, než když se řízky osmaží na pánvi. Při použití fritézy jsou řízky stejnoměrně osmažené a nejsou tolik nasáknuté olejem, jako při smažení na pánvi.

Nabídka fritéz na trhu je opravdu široká, existuje několik typů v závislosti na topném tělesu. Je důležité si uvědomit, co od přístroje očekáváme. Ne vždy je nejlepší vybrat nejlevnější variantu, ale na druhou stranu ani nejvyšší cena negarantuje nejvyšší kvalitu. Rozhodující by měl být obsah fritovacího hrnce, jakým způsobem se dá čistit, zda má fritéza filtr oleje, filtr pachů a tuku na víku, tepelnou pojistku a kontrolku ohřevu oleje.

Kráječ

Kráječ představuje dalšího šikovného pomocníka, který by ve vaší kuchyni neměl chybět. Na výběr máte klasický ruční kráječ, nebo kráječ elektrický. Kvalitní kráječ dokáže nakrájet nejen chleba, ale i pečivo, salám, sýr, či ovoce a zeleninu. Navíc zvládne nakrájet dané výrobky na plátky různé tloušťky.

Při výběru kráječe byste měli hledět především na poměr výkon/cena. Často se platí především za značku. U elektrických kráječů je důležité zjistit, v jakém provozu přístroj funguje. Existují kráječe, které se zapínají při každém krájení a poté zase vypínají (tzv. momentový provoz) a kráječe, které fungují v trvalém provozu (tzn., nevypínají se, dá se krájet celé hodiny).

Kuchyňský příruční vysavač

Black and Decker

Kuchyňský příruční vysavač sice nepatří k naprosto nezbytnému vybavení domácnosti, ale rozhodně je pomocníkem užitečným. Dokáže snadno a rychle zlikvidovat drobky na stole, vysypanou mouku, rozlité mléko či chlupy vašeho domácího mazlíčka.

Na obrázku je vysavač BLACK and DECKER ACV 1205

Malý příruční vysavač funguje pomocí dobíjecího akumulátoru. Jeho kapacita se běžně pohybuje kolem 500 mAh, což znamená, že jej můžete vybíjet (používat) cca 2 hodiny. Některé příruční vysavače zvládnou vysávat současně pevné nepořádky (drobky, prach, chlupy) i rozlité tekutiny. Některé fungují na etapy. To znamená, nejprve vysajete smetí, vyčistíte nádobku a poté zlikvidujete tekutiny. Při nákupu příručního vysavače byste se na tyto věci měli informovat. Dále by vás měla zajímat hmotnost vysavače, velikost nádobky a příslušenství.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Marcel

pátek, 13. září 2019
17:41

Do naší domácnosti jsme si také nedávno pořídili robotického vysavače, protože nás to luxování chlupů z našeho pejska už opravdu štvalo. Koupili jsme si ho od jednoho pána z https://www.biginzerce.cz/ za velice dobrou cenu a rozhodně bychom do toho šli znovu! :-)


Napsal: Marcel [Odpovědět]

Marcel

pátek, 13. září 2019
17:50

Do naší domácnosti jsme si také nedávno pořídili robotického vysavače, protože nás to luxování chlupů z našeho pejska už opravdu štvalo. Koupili jsme si ho od jednoho pána z
https://www.biginzerce.cz/ za velice dobrou cenu a rozhodně bychom do toho šli znovu! :-)


Napsal: Marcel [Odpovědět]


Čtěte také...

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na top desítku kuchyňských pomocníků, kterou pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení.

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na další čtyři kuchyňské pomocníky, které pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení. Předchozí díl naleznete zde: Top kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér.


Robotický vysavač iRobot vám usnadní úklid domácnosti

Robotický vysavač iRobot vám usnadní úklid domácnosti

Stěžuje si vaše manželka na neustálé uklízení? Nebaví vás každý týden luxovat či vytírat? Máme pro vás skvělý tip na vánoční dárek, který potěší nejen vaši ženu, ale rozhodně i vás samotné. Robotický vysavač uklidí za vás! Jedinou vaší starostí bude jeho spuštění. Řekněte sami, kdo by tento dárek ne…

Kuchyňský návrhář ušetří čas, peníze i nervy

Kuchyňský návrhář ušetří čas, peníze i nervy

Zatímco v minulosti byl chloubou domácnosti obývací pokoj, v dnešní době jednoznačně vede kuchyň. Na trhu se objevuje celá řada komplexních i dílčích návrhů a mnozí z vás si jistě lámou hlavu nad tím, jak zařídit právě tu svou kuchyni. Od toho tu jsou kuchyňští návrháři, kteří vám poradí!


Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?

Výběr kuchyňské digestoře

Výběr kuchyňské digestoře

Při vaření z jídel unikají výpary, které mohou být značně nepříjemné. Z tohoto důvodu je dobré si nad vařič nainstalovat digestoř, tedy odsavač kuchyňských výparů.