Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr kuchyňské digestoře

26. duben 2012 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Při vaření z jídel unikají výpary, které mohou být značně nepříjemné. Z tohoto důvodu je dobré si nad vařič nainstalovat digestoř, tedy odsavač kuchyňských výparů.

Reklama

Základní druhy digestoře

Při výběru kuchyňské digestoře bychom měli zvážit, jaký typ odsavače bude nejvhodnější. Digestoře se obecně dělí na dva základní druhy - recirkulační a odtahové. Odtahové digestoře jsou vhodné pouze do domácností, u nichž lze toto zařízení napojit na komín, nebo jej pomocí potrubí vyvést přímo ven. Veškeré výpary jsou pak odváděny mnohem intenzivněji nežli u druhé varianty, navíc je tento typ digestoře daleko levnější. U recirkulačních digestoří je princip jiný. Veškerý vzduch, který zařízení nasaje, je profiltrován a následně je vyčištěný vrácen zpět do prostoru kuchyně. U této varianty je potřeba počítat s tím, že budeme muset čas od času měnit filtr, a to vždy po několika měsících. Filtry do digestoří přitom stojí i několik set korun.

Design

Digestoře mají různý design. Zvolit si tak můžeme komínovou digestoř, která již na první pohled působí značně mohutně. Hodí se proto zejména do kuchyní větších rozměrů. Jejich montáž se provádí do mezery mezi kuchyňskými skříněmi. Druhou možností jsou pak podvěsné digestoře, jejichž trubky se dají uschovat do kuchyňské skříňky. A posledním typem jsou pak vestavné digestoře, jež jsou přímo zabudovány do kuchyňské linky. Zvolit lze přitom opět z několika variant, máme vestavné digestoře plošné či vestavné digestoře výklopné.

Velikost a výkon digestoře

Pakliže se rozhodneme pro pořízení digestoře, je potřeba mít na mysli určité parametry tohoto zařízení. Volit bychom měli zejména dle velikosti. Zde přitom obecně platí, že čím je digestoř větší, tím je také účinnější. Běžně se vyrábějí digestoře až do šíře 120 centimetrů. Pokud je to z hlediska volného prostoru možné, pak bychom si vždy měli pořídit digestoř, která bude širší nežli samotný vařič.

Důležitým kritériem je samozřejmě výkon digestoře. V tomto případě je potřeba si od prodejce vyžádat digestoř podle toho, do jak velké kuchyně ji budeme instalovat. Jedním z podstatných bodů při výběru může být také hlučnost zařízení. Moderní kuchyňské odsavače výparů dnes pracují velmi tiše, záleží však na konkrétním typu a značce digestoře.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Správná instalace kuchyňské digestoře

Správná instalace kuchyňské digestoře

Digestoř je praktickým zařízením, které by nemělo chybět snad v žádné moderní kuchyni. Jedná se o doplněk, který z místnosti pomáhá odsávat páry a plynné látky, jež vznikají během vaření. Při přípravě pokrmů, zejména při smažení, vznikají výpary, které dosti způsobují zápach a nepříjemný odér v kuch…

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na top desítku kuchyňských pomocníků, kterou pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení.


TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na další čtyři kuchyňské pomocníky, které pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení. Předchozí díl naleznete zde: Top kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér.

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn


Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.

TOP kuchyňské spotřebiče: fritovací hrnec, kráječ, kuchyňský příruční vysavač

TOP kuchyňské spotřebiče: fritovací hrnec, kráječ, kuchyňský příruční vysavač

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na další tři kuchyňské pomocníky, které pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení. Předchozí díl naleznete zde: TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha