Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Správná instalace kuchyňské digestoře

4. květen 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Digestoř je praktickým zařízením, které by nemělo chybět snad v žádné moderní kuchyni. Jedná se o doplněk, který z místnosti pomáhá odsávat páry a plynné látky, jež vznikají během vaření. Při přípravě pokrmů, zejména při smažení, vznikají výpary, které dosti způsobují zápach a nepříjemný odér v kuchyni. Pakliže je však během vaření nad sporákem zapnuta digestoř, páry jsou ihned odsávány, takže se nedostanou do volného prostoru v kuchyni. Vzduch je tak i nadále svěží. Pro správnou funkci je však nutné nejen zvolit vhodnou digestoř, ale také ji správně zapojit.

Reklama

Odstup od vařiče

Při instalaci kuchyňské digestoře platí základní pravidla, která bychom měli vždy dodržet. Je nutné zvolit vhodný odstup od varné desky. Ta by měla být kolem sedmdesáti centimetrů. Menší vzdálenost je nejen nepraktická, ale hrozí i určité riziko špatného fungování digestoř. Pokud je naopak digestoř příliš vysoko nad sporákem, je možné, že vzniklé páry nebudou odváděny s dostatečnou intenzitou a dostanou se tak do volného prostranství kuchyně.

Zapojení digestoře bez odtahu

Montáž digestoře závisí na tom, jaký druh tohoto zařízení zvolíme. První volbou je montáž digestoře bez odtahu. Její montáž je poměrně snadná, digestoř v tomto případě stačí jednoduše upevnit do prostoru nad vařičem ( pozor na zmíněný minimální odstup). Tento druh digestoře není napojen na odtahové potrubí. Páry jsou zachycovány filtry, které jsou přítomny ve vnitřní části zařízení. Ty je po vždy po stanovené době nutné vyměnit, jinak digestoř nebude mít dostatečnou účinnost.

Digestoř s odtahem

V případě digestoře s odtahem je nutné ji napojit na odtahový otvor pomocí odtahové hadice. Ideální je zvolit kruhovou flexi hadici, nebo hadici s obdélníkovým profilem. Zapojení digestoře s odtahem je vždy lepší přenechat na odbornících. Důležité to je také v momentě, kdy je digestoř nutné zapojit také do elektroinstalace, tedy v momentě, kdy ji do sítě nelze zapojit skrz obyčejnou zásuvku.

Foto: cs.wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Výběr kuchyňské digestoře

Výběr kuchyňské digestoře

Při vaření z jídel unikají výpary, které mohou být značně nepříjemné. Z tohoto důvodu je dobré si nad vařič nainstalovat digestoř, tedy odsavač kuchyňských výparů.

Správná instalace venkovního bazénu

Správná instalace venkovního bazénu

Pakliže se rozhodneme si na zahradě před domem postavit venkovní bazén, je potřeba se před realizací projektu zamyslet nad několika důležitými věcmi. Bazén, který bude postaven na špatném místě, může být na zahradě spíše na obtíž.


Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Komínové systémy prošly v posledních letech výraznými změnami. Zatímco dříve jsme se prakticky výlučně setkávali se zděnými komíny, dnes jsou realizovány z moderních materiálů. Je to dáno hlavně tím, že se využívají pro jiné typy vytápěcích zařízení a nároky se tak mění. Ať už máte klasický komín, n…


TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

TOP kuchyňské spotřebiče: odšťavňovač, toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňská váha

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na další čtyři kuchyňské pomocníky, které pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení. Předchozí díl naleznete zde: Top kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér.

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na top desítku kuchyňských pomocníků, kterou pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení.