Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kuchyně 21. století: Samočistící trouba

2. říjen 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Kuchyně 21. století, to není jen moderní design, ale především inteligentní spotřebiče, které vám usnadní vaření a přípravu pokrmů. Dávno pryč jsou doby, kdy hospodyňky měly spoustu práce s úklidem pokaždé, když dovařily. Dnes už mají k dispozici myčky nádobí. A novinkou, která si jistě rychle najde cestu do mnoha českých domácností, jsou samočistící trouby.

Reklama

Samočistící trouby? Možná vám to zní trochu podivně, ale skutečně takové produkty existují a dají se už i v tuzemských obchodech zakoupit. Fungují v zásadě na poměrně jednoduchém principu.

Využívají se dva způsoby – katalytické a pyrolytické čištění.

Katalytické čištění trouby

V případě katalytického čištění má samočistící trouba uvnitř postranní plechy, které do sebe během provozu absorbují mastnotu, jež se při pečení vytváří.

Během procesu pečení pak vložka tyto mastnoty vypálí. Trouba tak zůstává neustále čistá, stačí jen jednou za čas vyměnit katalytickou vložku a jede se nanovo. Výměna přitom není častá, stačí ji provést jen zhruba jednou za dva až tři roky provozu.

Pyrolytické čištění trouby

Pyrolytické trouby využívají systému, kdy dochází k ohřevu trouby na teplotu 500 stupňů Celsia. Díky takto vysoké teplotě dojde ke spálení všech nečistot a mastnoty.

Vznikne prach, který stačí po vychladnutí trouby setřít. Je zde navíc i automatický uzávěr trouby, který chrání před spálením v době, kdy je v jejím nitru takto vysoká teplota. Jakmile je čištění dokončeno, dvířka trouby se odemknou.

Samočistící trouba je tedy skutečně spotřebičem, který si zaslouží místo v moderní domácnosti 21. století. Je jasné, že tento typ je oproti klasickým pečícím troubám dražší, nicméně za vyšší pořizovací cenu vám opět o trochu ulehčí úklid kuchyně po přípravě pokrmů.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vynález jménem mikrovlnná trouba

Vynález jménem mikrovlnná trouba

Znáte nějakou domácnost, ve které by neměli mikrovlnku? Určitě bychom ještě pár takových našli, ale moc už jich nebude. Většina lidí si život bez mikrovlnné trouby už pomalu ani nedokáže představit.

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně …


TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

TZ: Potravinové zahrady,  web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

Web Potravinovezahrady.cz věnovaný permakultuře, zahradničení a budoucnosti průmyslové společnosti zahájil provoz v březnu 2011. Posláním stránek je šířit informace o významu potravinových zahrad a hlubším zájemcům o problematiku nabízet odborné kurzy.

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

V dnešní době se kuchyně stává multifunkčním prostorem. Často bývá propojen s jinou místností a stává se tak místem setkání, trávení příjemných rodinných chvil a třeba i místem, kde přijímáme a hostíme různé návštěvy.