Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Světlovody s unikátním prvkem, který zabrání zatékání vody a tvorbě plísní na stropech

1. březen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Do tmavé místnosti, kde chybějí klasická okna a není v nich ani světlík, je zapotřebí nějakým způsobem dostat denní světlo, jinak bychom v ní museli neustále svítit, což by samozřejmě zvyšovalo náklady na provoz domácnosti. Zdravé denní světlo se dá přivést světlovody.

Funkce světlovodů

Světlovody jsou poměrně jednoduchými zařízeními, které dokáží velmi efektivně dostat do tmavých místností bez oken či světlíků denní světlo. Problém, který však světlovody dost často mívají, je spojen s tím, že zde není dobře vyřešena kondenzace vody. Ze světlovodů tak zejména během zimních měsíců vytéká voda přímo do objektu, což samozřejmě může zapříčinit vznik plísní a také narušení konstrukce stavby.

Abyste nemuseli řešit výše uvedený problém se světlovody, využijte světlovod od společnosti Lightway, která do svých zařízení montuje speciální prvek s názvem Blue Performace. Tento jedinečný a patentovaný prvek zajistí, že světlovou bude fungovat zcela bez problémů.

Výhody světlovodů s Blue Performance

Světlovody s prvkem Blue Performace dokáží dostat do interiéru zdravé denní světlo, aniž by nastaly nějaké problémy se zatékáním vody. Nedochází tak k poškození interiéru domácnosti nebo narušení stavební konstrukce. Zároveň tento systém zabraňuje zbytečným tepelným únikům během zimního období a rovněž se místnost nepřehřívá během letních měsíců. Stěny místností, kde využijete světlovody Lightway Blue Performance, budou vždy suché, bez plísní a jiných škůdců, kteří se množí vlivem vlhkého prostředí.

Jak ukazují reference od lidí, kteří si světlovody Lightway Blue Performance nechali nainstalovat, jedná se opravdu o velmi kvalitní systémy, které předčí jakékoliv starší typy světlovodů. Místnosti jsou výborně osvětlené a voda ani v zimě nezatéká. Instalace systému je poměrně snadná a rychlá.

Světlovody jsou moderním a efektivním způsobem, který umožňuje dostat denní světlo do místností, kde by jinak bylo temno. Systém Lightway Blue Performance splňuje normy pro tepelný postup pasivních a nízkoenegetických domů, dá se tak využít pro novostavby. Více informací o možnosti pořízení světlovodů od firmy Lightway naleznete na webových stránkách lightway.cz.

Foto: lightway.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

Do temných místností v domě, kam neproudí během dne tolik slunečního svitu, je možné si vypomoci světlovody. Tato zařízení dokážou zintenzivnit přísun světla a rozptýlit ho po prostoru. Je ale důležité, aby byl zvolen co nejkvalitnější světlovod. Mnohé světlovody jsou sice efektivní, nicméně vyvstáv…

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Pokud chceme mít i na jaře trávník u domu v perfektním stavu a zdravý, je potřeba v tuto dobu přistoupit k několika krokům. Pokud tak neučiníme, vystavujeme se riziku, že trávník bude prakticky zničen. Velkou škodu může na zahradě po tání sněhu udělat plíseň sněžná. Jak jí zabránit, se dozvíte v dne…


Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…

Kávovar Dolce Gusto nebo Tassimo: Který z nich si vybrat?

Kávovar Dolce Gusto nebo Tassimo: Který z nich si vybrat?

Jste milovníci horkých nápojů, jakými je káva, cappuccino, čokoláda či latté? Uvažujete v poslední době o koupi kvalitního kávovaru, ale nevíte si rady, který z nich si vybrat? Co takhle zkusit kávovar Dolce Gusto nebo Tassimo?


Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Reklamy na balené pitné vody nás ujišťují, že právě tyto kupované vody jsou kvalitnější než obyčejná voda z kohoutku. Jak však ukazují pravidelné průzkumy a kontroly hygieniků, opak je pravdou. Kvalita vodovodní vody z kohoutku mnohdy značně převyšuje kvalitu balené vody. Česká republika se v tomto …

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.