Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kávovar Dolce Gusto nebo Tassimo: Který z nich si vybrat?

11. leden 2012 - Rubrika: Kuchyně - Komentáře: 1

Jste milovníci horkých nápojů, jakými je káva, cappuccino, čokoláda či latté? Uvažujete v poslední době o koupi kvalitního kávovaru, ale nevíte si rady, který z nich si vybrat? Co takhle zkusit kávovar Dolce Gusto nebo Tassimo?

Reklama

Proč si pořídit kávovar

Pokud patříte mezi ty, kteří si každý den rádi vychutnají dobrou a kvalitní kávu, asi byste měli začít uvažovat nad tím, který kávovar by pro vás mohl být ten pravý. Kávovar nabízí několik nesporných výhod. Příprava kávy je s jeho pomocí velice rychlá a snadná a údržba nezabere mnoho času. Káva z kávovaru se také pyšní svou vynikající chutí a skvělou vůní, která vylepší každý váš den, není tak divku, že kávovary patří mezi TOP domácí spotřebiče. Navíc si díky němu můžete připravit kávu přesně na míru. Mezi dva nejzajímavější kávovary současnosti patří beze sporu Dolce Gusto nebo Tassimo a je velice těžké se rozhodnout, který z nich si vybrat.

Tassimo kontra Dolce Gusto

Kávovar Tassimo funguje pomocí nové technologie, kdy sám pozná, který nápoj má za úkol připravit. Vše si totiž přečte pomocí čárového kódu umístěného na jednotlivých kapslích pro přípravu nápojů. Přednost Tassima je jeho jednoduché ovládání, vše co musíte udělat je zmáčknout jediné tlačítko, které spustí proces pro přípravu nápoje. Přístroj je však určen spíše na přípravu latté, horké čokolády a cappuccina. Milovníci tradičního espressa nebudou příliš nadšeni.

Kávovar Dolce Gusto je cenově výhodnější než Tassimo. Jeho ovládání je trochu složitější, neboť si sami musíte navolit množství vody, které požadujete, ale na druhou stranu vám dává volnou ruku a tak si můžete připravit nápoj přesně tak, jak ho máte rádi. Kávovar Dolce Gusto ocení zejména milovníci espressa. Ale pochutnáte si i na cappuccinu, čokoládě či latté.

Osobní názor redakce

Při osobním hodnocení bych dala přednost kávovaru Dolce Gusto nežli Tassimo. Především díky jeho nižší ceně a také možnostem připravit si kávu přesně tak, jak ji máte rádi. Tassimo je vhodnější spíše pro ty, kteří upřednostňují rychlost ovládání. Káva vám ale zajisté bude chutnat jak z kávovaru Dolce Gusto, tak z Tassima. Který z nich si tedy vyberete vy?

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenkanovotna

sobota, 1. duben 2023
13:57

Jakmile budete mít doma takto kvalitní zařízení, tak je pak dobré si třeba koupit degustační balíček kávy. Protože jak asi víte, když si koupíte vždy balení třeba na 450g, tak to spotřebujete nejdříve tak za tři měsíce. A to toho moc během roku teda neotestujete. Dávejte si na takové věci pozor!


Napsal: Lenkanovotna [Odpovědět]


Čtěte také...

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

TOP kuchyňské spotřebiče: kávovar, kuchyňský robot, mixér

Co by ve vaší domácnosti nemělo zaručeně chybět? Mrkněte se na top desítku kuchyňských pomocníků, kterou pro Vás připravil redakční tým časopisu Maxibydlení.

Úsporné spotřebiče: Vyznejte se v nich a ušetřete!

Úsporné spotřebiče: Vyznejte se v nich a ušetřete!

Každá domácnost je vybavena několika spotřebiči: v lednici uchováváme potraviny, rychlovarná konvice nám během chvilky uvaří vodu na čaj, pračka vypere prádlo, televize nám krátí dlouhé chvilky a přes počítač udržujeme kontakt se světem. Tito domácí pomocníci jsou ovšem také významnými konzumenty el…


Specifika zateplení plochých střech. Víte o nich?

Specifika zateplení plochých střech. Víte o nich?

Ploché střechy, tedy střechy s nižším sklonem než 10 stupňů, patří v současné době mezi velmi oblíbená architektonická řešení. Svým majitelům totiž poskytují jedinečný prostor, který lze při špetce fantazie a kreativity velmi prakticky využít - zejména v zahraničí slouží ploché střechy např. jako…

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Aby se z vaší domácnosti stalo útulné místo, je potřeba ji náležitě vybavit. A to nejen vkusným a stylovým nábytkem, ale také různými drobnými či většími doplňky a dekoracemi, které místnostem dodají tu pravou atmosféru. Celou řadu potřeb do domácnos


Cohousing: Nový způsob bydlení, který utužuje vztahy mezi sousedy

Cohousing: Nový způsob bydlení, který utužuje vztahy mezi sousedy

Do České republice se v posledních letech dostává nový fenomén, který se nazývá cohousing. Jedná se o princip, kdy dochází k posilování sousedských vztahů za účelem zvyšování kvality života a bydlení, aniž by však byla omezena nezávislost každého majitele domácnosti.

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Sluneční hodiny byly v minulosti využívány jako hlavní prostředek k tomu, aby se lidé orientovali v čase. V dnešní době je samozřejmě jejich funkce zastíněna moderními prostředky. I přesto se ale objevují na mnoha stavbách, v parcích a zahradách.