Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Není klika jako klika: Jakou roli hraje cylindrická vložka zámku z hlediska bezpečnosti?

7. březen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při ochraně majetku proti zlodějům nesmíte zapomenout na kvalitu vstupních dveří a zejména na jejich zámek. Nedílnou součástí zámku musí být odolná cylindrická vložka. Ta hraje z hlediska bezpečnosti dveří nejdůležitější roli.

Při výběru kliky na dveře, respektive kování, se zaměřte nejen na design, ale především na to, jakou má odolnost vůči překonání. Je-li kování dveří málo odolné, zloděje bude přímo vybízet k „návštěvě“ vaší domácnosti.

Dělení dle bezpečnostních tříd

Cylindrická vložka je jakýmsi srdcem zámku dveří. Při jejím nákupu si tak určitě všímejte toho, do jaké bezpečnostní třídy spadá. Obecně se rozlišují čtyři základní stupně – základní ochrana, dostatečná, vysoká a velmi vysoká ochrana. Logicky tedy platí, že pokud chcete mít dveře s nejlepší vložkou, pak zvolte stupeň velmi vysoké ochrany. Tento údaj by měl udávat každý výrobce, potažmo prodejce kování a cylindrických vložek.

::alt

Odolnost se pozná například podle toho, jakým způsobem je možné cylindrické vložky odvrtat. V případě, že se jedná o nekvalitní produkt, zloděj se skrz zámek dveří dostane obyčejnými nástroji. U vložek s nejvyšším stupněm bezpečnosti je naopak překonání dveří velmi obtížné, klasickými způsoby téměř neuskutečnitelné.

Kvalita cylindrické vložky má vliv i na pojištění majetku

Při nákupu cylindrické vložky pro vstupní dveře, ale i třeba dveře od sklepa či vstup do garáže sledujte, zda má potřebnou certifikaci. Je to důležité nejen z hlediska bezpečnosti a kvality, ale také i v případě, že si hodláte pojistit majetek v domácnosti. Pojišťovny totiž krom jiných parametrů přihlížejí právě i na kvalitu zabezpečení vstupních dveří a konkrétně si všímají i typu zámků a použitých cylindrických vložek.

Foto: kovani-kliky.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,

Malování: Jakou barvu vybrat?

Malování: Jakou barvu vybrat?

Léto je v plném proudu a teplé počasí přímo vybízí k tomu vrhnout se na vymalování příbytku. Jakou barvu ale zvolit? Je lepší vybrat teplejší, nebo studenější odstín? Je vhodné jednotlivé barvy kombinovat?


Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Při letních vedrech je dobré si do domácnosti pořídit klimatizaci. Klimatizace dokáže velmi efektivně odnímat teplo z pokoje a snižovat tak celkovou teplotu místnosti. Před pořízením klimatizace je dobré si ujasnit, jaký typ klimatizace pro náš dům bude nejvhodnější. Existují tři základní druhy kli…

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.


Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Tento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru.

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví našel v zahradách univerzální uplatnění a přitom je zároveň ekologicky šetrný. Při zbavování se odřízlých či odpadlých větví totiž nemusíte podstoupit riziko nekontrolovatelného požáru, které hrozí při klasickém pálení dřeva.