Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Mikrokogenerační jednotky se Stirlingovým motorem pro výrobu tepla a elektřiny

28. září 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při současném růstu cen elektřiny se dosti výrazně zvyšují náklady na provoz domácnosti. Mnoho majitelů rodinných domů tak raději investuje do moderních systémů a zařízení, díky nimž se stávají méně závislými na centrálních dodávkách energií od distributorských firem. Z tohoto důvodu se velmi vyplatí investice do mikrokogenerační jednotky, která funguje na bázi Stirlingova motoru.

Co jsou mikrokogenerační jednotky

Mikrokogenerační jednotky jsou vhodné nejen do administrativních a veřejných budov či průmyslových objektů, jejich přítomnost se vyplatí i v soukromých objektech - rodinných a bytových domech. Systém mikrokogenerace je velmi efektivním způsobem, pomocí kterého dochází k výrobě tepla, jež se využívá pro vytápění a ohřev vody. Současně s tím vzniká jako vedlejší produkt také elektřina, která může pokrýt značnou část spotřeby elektrické energie v domácnosti. Stirlingův motor tak umožňuje majitelům rodinných domů produkovat vlastní elektřinu. Tím se výrazně snižují náklady na chod domácnosti.

Zásadním předpokladem pro to, aby mikrokogenerační jednotky byly efektivní a uspořily majitelům domácností peníze při vytápění, ohřevu vody a spotřebě elektrické energie, je jejich co nejčastější využívání. Jedině celoroční využívání totiž přinese skutečné úspory.

Kromě tepla zajistí mikrokogenerační jednotka se Stirlingovým motorem i výrobu elektrické energie

Mikrokogenerační jednotky na bázi Stirlingova motoru dokáží velmi efektivně nahradit klasické plynové kotle. Jejich velkou předností je tichý a bezproblémový provoz. Zařízení navíc nezabírá nijak velký prostor, pro běžnou domácnost postačí mikrokogenerační jednotka o velikosti běžné myčky na nádobí. Stirlingův motor, který je součástí mikrokogenerační jednotky, využívá spalin, které vznikají při výrobě tepla. Z těchto spalin je následně vyráběna elektrická energie, která se dá následně využívat pro potřeby domácnosti. Zařízení má akumulační zásobník tepla, kterým je zajišťován ohřev vody a vytápění místností v domě.

Mikrokogenerační jednotky, jejichž součástí je Stirlingův motor, prodává společnost STIRLING ENERGY s.r.o. Tato firma také zajišťuje projekční a inženýrské činnosti, instalaci zařízení a samozřejmě i servis mikrokogeneračních jednotek.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: stirlingenergy.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla

Bez pravidelného větrání může být v bytě nepříjemný vzduch, který může být i příčinou různých onemocnění či třeba vzniku alergických reakcí. Větrat se dá samozřejmě tak, že na chvíli otevřeme okno. Tím však dochází k situaci, kdy z bytu uniká teplo. Zejména v chladnějším období tím přicházíme o příj…

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.


Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en

Solární panely - levná výroba elektřiny

Solární panely - levná výroba elektřiny

Pro získání levné energie, pomocí které můžeme v domě například ohřívat užitkovou vodu, případně také vytápět jednotlivé místnosti, se v posledních letech stále více využívají solární panely. Solární energie je nevyčerpatelnou energií, jejíž využívání je velmi ekologické a čisté.