Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

1. leden 2013 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabízených služeb.

Reklama

Jak poznat toho nejlepšího dodavatele? Je to jednoduché, stačí aby se svými klienty jednal seriózně. To samotné ovšem nestačí. Samozřejmě, že rozhodující bude jistě cena. Jak zjistit ceny dodavatelů? To je velmi jednoduchá záležitost, stačí použít online kalkulačku. Vyplníte požadované parametry a budou vám zobrazeny nejvýhodnější nabídky pro vás. Pro každého může být výhodný úplně jiný dodavatel. Záleží na vaší spotřebě, tarifu a také lokalitě, ve které energii odebíráte.

Nejvýhodnější nabídky top tří dodavatelů jsou uvedeny níže, tak můžete porovnat, kolik platíte za energie vy a jak na tom můžete být po změně.

Změna dodavatele

Proces změny dodavatele není složitý. Základním krokem je výběr nové společnosti. S výběrem vám může pomoci právě online kalkulačka, díky které se dozvíte ty nejvýhodnější nabídky pro vás. Jakmile si vyberete dodavatele, tak můžete přejít k výpovědi stávající smlouvy a uzavření nové.

Pozor si dejte na výpovědní lhůtu, abyste ji neporušili a neplatili sankce. Změnu dodavatele můžete provést vždy jednou za šest měsíců a to zcela zdarma.

Zvolte si i vy toho nejvýhodnějšího dodavatele. Neplaťte zbytečně více než musíte. Změna dodavatele se vyplatí a navíc vám přinese nějaké ty úspory do rodinného rozpočtu. Řádově se ušetřená částka může vyšplhat. U tříčlenné rodiny může úspora činit 2 000 korun na plynu a 1 000 Kč na elektřině.

Plyn: spotřeba 6 MWh

  1. Plynule.cz: 9 255 Kč
  2. E.ON Energie: 9 269 Kč
  3. Elimon: 9 302 Kč

Elektřina: spotřeba 2 500 kWh

  1. Amper Market: 12 108 Kč
  2. 3-E Europe Easy Energy: 12 353 Kč
  3. ČEZ Prodej: 12 727 Kč

Autor: Jiří Vencl

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Mnozí majitelé domů a bytů si v poslední době stěžují, že za plyn platí stále více peněz. Je pravdou, že ceny energií rostou a platí to i o plynu, nicméně přesto se dá najít způsob, jak za platby složenek za plyn ušetřit. Tím způsobem je změna dodavatele plynu.

Změňte dodavatele plynu: Uspoříte spoustu financí

Změňte dodavatele plynu: Uspoříte spoustu financí

Nelíbí se vám vaše faktura za plyn? Chcete platit méně? Spočtěte si, kolik za plyn platíte, změňte dodavatele a ušetřete. Je to opravdu snadné!


Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Platby za energie tvoří významnou položku v každém rodinném rozpočtu. Již nějakou dobu ale mají domácnosti možnost vybrat si svobodně svého dodavatele plynu. Je to stejné jako s jakýmkoli jiným produktem na trhu. Také plyn nabízí více obchodníků za různé ceny. Změnou dodavatele plynu tak můžete ušet…


Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!