Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaké vlastnosti mají mít bezpečnostní dveře nejvyšší třídy?

28. únor 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Vstupní dveře do bytu rozhodně nesmějí být lehce překonatelné. Zloděj, který vidí staré dveře, u nichž lze překonat zámek, případně je třeba vyrazit, aniž by potřeboval nějakou zvlášť velkou sílu, určitě neodolá a pokusí se vaši domácnosti dříve či později navštívit. Prodejci dnes nabízejí bezpečnostní dveře v několika třídách. Jak tedy vypadají a jaké mají vlastnosti ty, které spadají do nejvyšší, tedy 4. třídy?

Bezpečnostní dveře 4. třídy nic nepřekoná

Bezpečnostní třídy ukazují, jaký mají vstupní dveře do bytu stupeň ochrany, odolnost vůči poškození a zatížení. Pro ty nejkvalitnější dveře platí, že musejí splňovat kritérium velmi vysokého stupně ochrany.

V praxi to znamená, že takového bezpečnostní dveře nelze překonat obyčejným šroubovákem, kleštěmi, páčidlem a dalšími pomůckami, které běžně zloději používají. Člověk, který se skrz ně chce dostat, musí vynaložit skutečně velkou sílu a také potřebuje mnohem více náčiní.

Skrz bezpečnostní dveře nejvyšší třídy se rozhodně nedostane nějaký nezkušený lupič. I s veškerým potřebným „vybavením“ by mu jejich překonání zabralo minimálně několik desítek minut. Je tak zcela zřejmé, že pokud budete takovéto dveře mít u vstupu do vaší domácnosti, pak se zloděj bytu či domu raději vyhne, případně se bude snažit najít jinou cestu, jak do interiéru proniknout.

Izolace od hluku

Špičkové bezpečnostní dveře by měly také izolovat od hluku zvenčí. U těch nejlepších se dovnitř nedostane hluk přes úroveň 37 dB, což je ostatně velmi nízká hodnota, která rozhodně není nijak významně rušivá.

Protipožární odolnost

Bezpečnostní dveře v ideálním případě mají i špičkové vlastnosti z hlediska odolnosti vůči požáru. Proto se také v obchodech můžete setkat s pojmem protipožární dveře. Znamená to, že při případném požáru nedojde minimálně několik desítek minut k zahoření dveří, oheň se skrz ně nedostane do dalších prostor. Ty nejkvalitnější protipožární dveře dokážou odolávat ohni klidně i celou jednu hodinu.

Dveře Sherlock

Bezpečnostní a protipožární dveře se zmíněnými vlastnostmi nabízí společnost Lock Service. V její nabídce najdete bezpečnostní dveře SHERLOCK Brno, které splňují ty nejvyšší standardy, jež jsou u těchto typů produktů vyžadovány. Více informací najdete na webu cz.lock.sk.

Foto: cz.lock.sk

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.


Vlastnosti indukčního vařiče

Vlastnosti indukčního vařiče

Indukční vařiče se vyskytují stále častěji nahrazují klasické elektrické či plynové sporáky. Jedná se o moderní kuchyňské spotřebiče, které využívají indukčního ohřevu. V cívce, která je z měděného drátu, vzniká působením elektrického proudu magnetické pole, které působí na dno hrnců či pánví, v nic…

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,


Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j