Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Garážová vrata - z jakých typů můžeme vybírat

16. září 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Součástí každého moderního domu by měla být i dobře zařízená garáž. Ta chrání náš automobil před vnějšími vlivy. Při špatném počasí není automobil vystaven dešťovým kapkám či sněhovým vločkám. Zároveň garáž slouží i pro ochranu před případným odcizením či poškozením vozu.

Sekční vrata

Aby garáž splňovala perfektně svůj účel, je zapotřebí pořídit skutečně bytelná garážová vrata. Na výběr přitom máme hned z několika typů vrat. Mezi nejoblíbenější patří zejména sekční vrata, kdy jsou jednotlivé lamely navzájem propojeny panty. Kvalitní sekční vrata by se měla poznat dle výplně, která by měla být z pěny. Díky tomu sekční vrata výborně izolují a hodí se proto pro garáže, v nichž topíme. Garážová vrata jsou vhodná pro garáže, u nichž není dostatek prostoru. Vrata se totiž při otevírání zatahují pod strop po kolejnici. Malou nevýhodou mohou být v případě, že naše garáž není příliš vysoká.

Další druhy garážových vrat

Dalšími typy jsou výklopná a rolovací garážová vrata. Výklopná vrata mají velmi tichý chod, jsou rovněž vhodná pro garáže, které mají k dispozici větší prostor. Rolovací vrata mají mechanismus, kdy se jednotlivé lamely rolují do navíjecího boxu. Při jejich instalaci není potřeba žádných speciálních úprav podlahy či stropu. Pohyb těchto garážových vrat je zajištěn zpravidla elektronickým pohonem. U rolovacích vrat je potřeba počítat s menšími izolačními vlastnostmi.

Pakliže si zajistíme kvalitní garážová vrata, pak máme mnohem větší jistotu, že náš vůz bude dobře chráněn. Do garáže samozřejmě nemusíme nutně parkovat jen náš vůz, mnoho majitelů ji využívá i k uskladnění různých domácích potřeb či třeba zahradních pomůcek a strojů.

Prodejce garážových vrat

Garážová vrata nabízí společnost Univers. Vrata od této české firmy se vyznačují precizním zpracováním, vysokou kvalitou. Pokud si budete chtít pořídit garážová vrata na míru, pak u této společnosti nenarazíte na problém. Firma se specializuje zejména na sekční vrata ze sendvičových panelů, které jsou vyráběny automatickou linkou. Všechna sekční vrata jsou vyplněna z polyuretanové pěny, která zajišťuje dobrou izolaci.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.

Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…