Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Co má mít moderní zahradní gril?

26. únor 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Grilování se v posledních letech stalo doslova „národní disciplínou“. Stačí se podívat, kolik lidí se během letních podvečerů usazuje na zahradu a vychutnává si speciality připravené na venkovním grilu.

Není se čemu divit, vždyť takové grilované masíčko je skutečnou lahůdkou, které žádný gurmán a milovník jídla prostě neodolá. Aby byla příprava masa, zeleniny či jiných potravin co nejsnadnější a zároveň i nejzdravější, je potřeba mít k dispozici skutečně kvalitní zahradní gril. Co by u něj nemělo chybět? To vám nastíní následující článek.

Výběr dle prostoru

Podobně jako zahradní krb je i gril potřeba především volit podle toho, jaký prostor pro něj máte k dispozici. Prodejci nabízejí velmi širokou škálu grilů, od jednoduchých variant, které váží několik kilogramů a jsou lehce přenositelné, až po napevno umístěné zahradní grily, které se nastálo stanou součástí exteriéru vaší domácnosti.

Pozor na odkapávající tuk

Při výběru grilu si především dejte pozor na to, aby měl dobře řešenu otázku topeniště tak, aby odkapávající tuk nestékal do ohniště. To může snižovat kvalitu grilování, ale dochází také k tvorbě karcinogenních látek. Ideální je, pokud vás zahradní gril bude mít třeba posuvné topeniště, to dokáže odkapávání tuku na uhlí či dřevo zabránit.

Součástí grilu má být i teploměr

Moderní zahradní gril by měl být vybaven také teploměrem. Díky němu při přípravě pokrmů poznáte okamžitou teplotu v grilovací části. Obecně platí, že by neměla být vyšší nežli 150 stupňů Celsia.

Ve chvíli, kdy teploměr začne ukazovat vyšší hodnotu, je potřeba snížit žár. U kvalitních zahradních grilů to lze velmi jednoduše provést vytažením topeniště směrem dozadu, případně také nastevřením klapky, která zajišťuje tah topeniště.

Pracovní plocha

U správného grilu nesmí chybět také pracovní plocha, na níž veškeré potraviny připravíte a následně také rozporcujete dle potřeby před tím, než je budete servírovat.

Zahradní grily, které tyto funkce a vlastnosti mají, pořídíte u prodejce Krby Věříš, a to i online v e-shopu zahradnikrbyveris.cz.

Foto: zahradnikrbyveris.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.

Pořizujeme si zahradní gril

Pořizujeme si zahradní gril

K příjemnému chvilkám stráveným u domu na zahradě nepochybně patří i posezení u zahradního krbu. Máme-li vhodně umístěný krb, u kterého si můžeme sednout například na terasu či pergolu, a k tomu si dopřejeme lahvičku lahodného vína, není prakticky nic, co by nám večer mohlo znechutit. Pakliže se ro…


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Zahradní grily Smoky Fun dokážou grilovat i udit najednou

Zahradní grily Smoky Fun dokážou grilovat i udit najednou

Ačkoli je léto ještě daleko, mnozí z vás se jistě už nemohou dočkat příjemných teplých večerů strávených s přáteli a rodinou na zahradě a zpříjemněný dobře ugrilovaným prasátkem. Pokud si pořídíte zahradní gril Smoky Fun, můžete si masíčko nejen ugrilovat, ale i vyudit.


Zahradní udírna

Zahradní udírna

Pro letní posezení na zahradě je dobré mít k dispozici také zahradní gril, na němž si můžeme kdykoliv udělat různé pochoutky. Pokud se přikloníme k variantě, kdy si postavíme zděný zahradní gril a vynecháme tak mobilní grily, můžeme si je vylepšit také tím, že k nim přiděláme i udírnu. Zahradní udír…

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?