Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme kvalitní sedací soupravy

4. únor 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Kvalitní sedací souprava by měla být ozdobou každého obývacího pokoje a také jeho dominantou. Už proto bychom si při pořizování sedací soupravy měly dát pozor na to, aby materiál, z něhož je sedací souprava vyrobena, byl dostatečně kvalitní, tedy aby vydržel několik let každodenního užívání.

Reklama

Ceny sedacích souprav

Sedací soupravy dnes lze vybrat jak v běžných obchodech s nábytkem, tak i ve specializovaných internetových obchodech. Ceny jednotlivých kusů se mohou dosti výrazně lišit, na menší sedací soupravy, které jsou vhodnější spíše do menších bytů, tedy paneláků či garsonek, nám bude stačit okolo 10.000 Kč, zatímco za luxusní sedací soupravy pro dvanáct osob, které se uplatní spíše v kancelářích či rozlehlých domech, můžeme z peněženky vytáhnout i částku přesahující 100.000 Kč.

Potahy sedacích souprav

U sedací soupravy je velmi důležité, abychom spolu s ní pořídili také kvalitní potah. Potahy se dle kvality řadí do pěti skupin, kdy nejkvalitnější potah je označený písmenem „A“, potahy nejnižší třídy pak písmenem „E“. Při nákupu potahů na sedací soupravy dle kvality jde zejména o to, zda počítáme s tím, že na sedací soupravě budeme vítat hosty, či bude sloužit čistě pro naše osobní účely.

Pokud vybíráme sedací soupravy, nelze opomenout ani tvrdost materiálu, z něhož je vyrobena. Měkčí materiály, díky nimž sedící do soupravy více „zapadne“, jsou vhodnější spíše pro čistě domácí účely, naopak sedací soupravy s tvrdším posedem se hodí i pro přijímání návštěv či pro různá jednání s klienty a zákazníky v kanceláři.

Skládací sedací soupravy

Sedací soupravy mohou mít vedlejší funkci, kdy se dají upravit pro spaní. Tyto rozkládací sedací soupravy jsou velmi populární, neboť v případě, že máte návštěvu, která pobude přes noc, můžete je vhodně využít právě pro nocleh hostů. Rozložení soupravy je zpravidla velmi jednoduchou záležitostí, která zabere jen několik desítek vteřin.

Při pořizování sedací soupravy je dobré v neposlední řadě dbát i na to, aby souprava dostatečně zapadala do celkového designu místnosti a dostatečně kontrastovala s povrchem podlahy.

Vhodným doplňkem do pokoje mohou být také sedací pytle a sedací vaky.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …


Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.