Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Paraván jako dekorace i praktický dělící prvek do bytu

23. červenec 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Zajímavým řešením, které lze využít jako dekorativní a zároveň i praktický prvek do domácnosti, jsou paravány. Jejich zvláštností je, že se jedná o jakési dělící stěny, které nejsou napevno umístěny. V případě potřeby se dají jednoduše přemístit do jiné části místnosti.

Reklama

Jaké jsou fuknce paravánu?

Paraván se v moderních bytech těší oblibě hlavně jako dekorační prvek. Vzhledem k tomu, že v obchodech si můžete pořídit například verze, kdy je na paravánu vyobrazena nějaká známá stavba nebo třeba populární osobnost, může být tento doplněk skutečně příjemným zpestřením místnosti. Hodí se do obývacího pokoje, předsíní nebo i do ložnice.

Další funkcí paravánu je to, že slouží jako dělící prvek. Ve chvíli, kdy máte pocit, že pokoj je zbytečně prostorný, avšak nechcete jej oddělit sádrokartonem nebo zděnou příčkou, je to právě paraván, který může tento problém vyřešit.

Hlavní výhody paravánu:

  • Lehkost
  • Snadná přenositelnost
  • Možnost různého nastavení dílů
  • Velká variabilita tvarů a motivů

Paravány se skládají z několika dílů. Tím, že se dají skládat a různě nastavovat, je jejich použití velmi variabilní. Pohyblivých dílů může být několik, od dvou až třeba do pěti.

Z jakých materiálů se vyrábějí paravány?

Skládají se obvykle z dřevěné konstrukce a plátěných výplní, může být ale i celodřevěný, plastový, případně pak i z jiných lehkých materiálů. Právě lehkost je jednou z hlavních vlastností každého paravánu.

To způsobuje, že se dá snadno přemístit. V případě, že vám v bytě přeci jen začne překážet, jednoduše jej složíte a uskladníte, nebo jej přenesete do jiné místnosti, kde nalezne lepší uplatnění.

Kolik stojí paraván?

Co se týče ceny, ty se v případě paravánů pohybují od cca 500Kč ( malé paravánky, které jsou spíše dekoračního charakteru) až po sumy v řádech tisíců korun ( umělecké paravány nebo zařízení o větších rozměrech, které mají plnit funkci dělícího materiálu).

Do bytu lze použít i další estetické doplňky.

Máte tip na nějaký hezký doplněk do bytu? Inspirujte ostatní čtenáře.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Hledáte nějaké zajímavé rady a tipy na zařizování bytu? Pak vězte, že jste na správném místě. Tentokrát vám poradíme, jak vylepšit vzhled interiéru vaší domácnosti tak, aby nevypadal příliš fádně a zastarale.

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Dříve lidé trávili mnoho času přípravami cukroví a vyráběním vánočních dekorací. A jak je tomu dnes? Je tvorba vánočních dekorací spíše zastaralou záležitostí nebo moderním trendem?


Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Sluneční hodiny byly v minulosti využívány jako hlavní prostředek k tomu, aby se lidé orientovali v čase. V dnešní době je samozřejmě jejich funkce zastíněna moderními prostředky. I přesto se ale objevují na mnoha stavbách, v parcích a zahradách.


Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví našel v zahradách univerzální uplatnění a přitom je zároveň ekologicky šetrný. Při zbavování se odřízlých či odpadlých větví totiž nemusíte podstoupit riziko nekontrolovatelného požáru, které hrozí při klasickém pálení dřeva.

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

Web Potravinovezahrady.cz věnovaný permakultuře, zahradničení a budoucnosti průmyslové společnosti zahájil provoz v březnu 2011. Posláním stránek je šířit informace o významu potravinových zahrad a hlubším zájemcům o problematiku nabízet odborné kurzy.