Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál
">

Matrace: Základ zdravého spánku

26. listopad 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Ač se nám to líbí, nebo ne, v posteli strávíme téměř třetinu svého života. Pokud se navíc po vyspání probudíme rozlámaní a nevrlí, celý den se nese ve špatném duchu. Z tohoto důvodu bychom měli klást velký důraz na kvalitu našeho spánku. A jak zdravý spánek zajistit?

Reklama

Možná to znáte. Večer zalezete do postele a ne a ne usnout. Převalujete se z boku na bok a stále nemůžete nalézt nejvhodnější polohu ke spaní. Navíc se v noci probouzíte a trpíte bolestmi zad. Na vině je většinou špatná postel a matrace.

Lidé, kteří si pořizují novou postel, jsou často zaměřeni jen na to, jak postel vypadá, a zda se bude hodit do interiéru. Více by se přitom měli zaměřit na výběr matrace, která je pro zdravý spánek mnohem důležitější. A jak vybrat tu správnou?

Kvalitní matrace: Jak ji vybrat?

Současná nabídka matrací na trhu je opravdu široká, a proto se v ní lidé jen poměrně těžko orientují. Důležité je uvědomit si, co od matrace očekáváme. Nejdůležitější je, aby matrace poskytovala dodatečnou oporu páteři a přizpůsobila se tvaru našeho těla a tělesné váze. Pokud si tedy vybíráme novou matraci, je důležité sledovat doporučenou hmotnost pro její užívání.

Důležitá je dostatečná opora páteře
Důležitá je dostatečná opora páteře

Pro dostatečnou oporu páteře je důležité dbát na to, aby nebyla matrace příliš tvrdá a ani příliš měkká. V případě, že je pro nás matrace příliš tvrdá, dodá tělu oporu jen na několika místech. Pokud je naopak příliš měkká, nedodá tělu dostatečnou oporu, nebo ji dodá na nesprávných místech. Opora by měla být především v oblasti beder, ramen a krku, a proto je důležité, aby byla tělesná váha rozložena rovnoměrně po celé ploše matrace.

Při výběru matrace je dobré sledovat materiál vnitřku, jež by měl zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu a tepla, tak aby byly účinně regulovány vlhkost a teplo. Samozřejmostí by také měla být ochrana proti roztočům, plísním a bakteriím.

Pokud si vyberete správnou postel a matraci, můžete se těšit na kvalitní spánek. Pokud si navíc vyberete správný polštář a povlečení, kvalitní spánek je zaručen.

Kvalitní postel a matrace jsou základem kvalitního spánku
Kvalitní postel a matrace jsou základem kvalitního spánku

Autor: Martina Nováková

Doporučujeme

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Romča

čtvrtek, 2. červen 2011
17:28

Před nedávnem jsem taky řešila otázku, co koupit do ložnice v našem novém domku. Narazila jse na eshop s kamennou prodejnou www.davlen.cz - matrace a postele.
Zaujala mně jejich parádní a ucelená nabídka, samé akce, mraky matrací skladem, dostala jsem dárek a ZDARMA byla i DOPRAVA. Fakt paráda. Dovezli to až k nám domů. Můžu vám ten obchod jen a jen doporučit.


Napsal: Romča [Odpovědět]


Čtěte také...

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Tak jako se lidé i zvířata připravují na zimu, také rostliny potřebují důkladnou péči ještě předtím, než padnou první noční mrazy. Některé květiny a stromky v květináčích přemístíme dovnitř do místností nebo zimních zahrad. Jiné, zpravidla ty mohutnější, které se nevejdou do interiéru, necháváme cel…


Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.


Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvali…

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci. Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spá…