Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

15. listopad 2011 - Rubrika: Životní styl - Komentáře: 2

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci, která bude dostatečnou oporou hlavy, krku a páteře. Pokud zvolíme špatnou matraci do postele, pak nám hrozí, že nastanou nemalé zdravotní potíže, které se následně mohou vléci po celý život. Klasickými problémy, které vznikají v důsledku spánku na špatných postelích a matracích, jsou potíže s páteří, její zakřivení, dále pak bolesti hlavy, napětí v oblasti ramenou apod.

Reklama

Co způsobí nekvalitní polštář

Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spánku. Při nevhodně zvoleném polštáři se ráno budeme probouzet s bolestmi právě v těchto oblastech.

Anatomické polštáře z líné pěny

Při nákupu polštáře je tak potřeba postupovat velmi opatrně a dbát na to, aby polštář měl dostatečnou schopnost být bezpečnou oporou hlavy, krku a uvolňovat napětí v oblasti ramenou. Ideální jsou v tomto případě takzvané anatomické polštáře, které se dnes již běžně dají pořídit i v klasických obchodech. Jedná se o ergonomicky tvarovatelné polštáře, které navíc mají vynikající schopnost se přizpůsobit tělu. Jsou tvořeny speciální elastickou pěnou, která je někdy označována jako líná pěna. Tento materiál se výborně přizpůsobuje křivkám hlavy a krku a dokáže dobře podpořit správnou polohu těla, tedy zejména páteře. Tím, že je při ležení na anatomickém polštáři rovnoměrně rozložen tlak na krk a hlavu, je zabráněno případným zdravotním komplikacím.

Reklama

Odvádějí vlhkost

Další vlastností, která je typická pro zdravotní anatomické polštáře, je jejich schopnost aktivně regulovat tělesnou teplotu tím, že odvádějí vlhkost. To je dosaženo speciálním povlakem polštáře a rovněž i samotným materiálem, línou pěnou, která má vynikající prodyšnost. U některých druhů anatomických polštářů se pak můžeme setkat i se speciálními kanálky, které ještě zvyšují odvod vlhkosti.

Anatomické polštáře jsou vhodné pro lidi, kteří rádi spí na boku nebo na břiše. Při spaní na zádech je totiž oblast hlavy a krku namáhána zdaleka nejméně.

Kromě líné pěny se dají pořídit anatomické polštáře i z jiných materiálů

Kromě líné pěny se můžeme v obchodech setkat i s anatomickými polštáři, které jsou vyrobeny z polyuretanové pěny či perforovaného latexu. I tyto materiály mají vlastnosti podobné líné pěně, tudíž polštáře z nich vyrobené nabízejí dostatečnou oporu pro hlavu, krk a páteř.

Zdraví je tím nejcennějším, co máme, proto si dopřejme pro kvalitní spánek to nejlepší. Zdravotní anatomické polštáře mají na náš organismus rozhodně vítaný vliv.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Magda Horká

středa, 15. prosinec 2021
17:44

Tak tohle je bomba. Jsem nevěděla kolik je různých možností, jaké polštáře pořídit. Já vždycky brala ty zhttps://ceskeluzkoviny.cz/400-perove-produkty , klasické péřové. Když nad tím takto přemýšlím, možná by to chtělo trošičku změnu. Nějaké ze zdravého nebo voňavého materiálu, zkrátka něco jiného, než na co jsem zvyklá. Díky za články jako je tento.


Napsal: Magda Horká [Odpovědět]

Vladimíra

pátek, 27. leden 2023
14:03

To aby se jeden člověk opravdu zajímal o to co kupuje. No to je teda nehoráznost, to vám povím. Já jsem byla zvyklá že mně sousedé vždy se vším pomohli. Dokonce radek i instalovalhttps://www.jis.cz/predokenni-rolety/ předokenní rolety. Bylo to boží, opravdu jsem ráda že jsme tehdy dokázali tento rok udělat.


Napsal: Vladimíra [Odpovědět]


Čtěte také...

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvali…

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.


Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.


Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…

Užijte si hydroterapii ve vířivé vaně

Užijte si hydroterapii ve vířivé vaně

V masážních vanách člověk dokonale zregeneruje své tělo a jsou jedním z vítaných způsobů relaxace. Rozlišujeme masážní vany vířivé, perličkové, anebo kombinované – čili vířivé + perličkové. Při koupi masážní vany by se měl každý zamyslet nad tím, co od ní očekává a nechat si poradit od odborníka.