Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

23. říjen 2011 - Rubrika: Životní styl - reaguj na článek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.

Reklama

Výběr vhodné postele

V dnešní moderní době se nám nabízí opravdu široký výběr postelí. K nejoblíbenějším druhům patří stále klasické postele dřevěné, ale také kovové. Dřevěné postele se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, jakými jsou zejména dub, buk, olše a smrk. Kovové postele jsou oproti tomu vyráběny z masivní oceli, která zaručuje naprostou stabilitu a také netradiční design.

Je vhodné vybírat takovou postel, která vám bude nejlépe ladit do prostředí vaší ložnice. Pokud je styl vaší ložnice spíše tradičnější, doporučuje se postel dřevěná. Pokud je však vaše ložnice v moderním stylu, kovová postel se stane její chloubou.

Matrace pro zdravý spánek

Až si půjdete vybírat vhodnou matraci, pamatujte na to, že opravdu kvalitní matrace bývá pevnější v oblasti bederní a pánevní a o něco měkčí v oblasti ramenní. Existují 3 základní materiály, ze kterých jsou matrace vyráběny. Jsou to:

a) Matrace latexové

Matrace latexové se vyznačují zvýšenou elasticitou a díky tomu se přesně přizpůsobí tvaru našeho těla. Pokud tedy trpíte bolestmi páteře, tento druh matrace je jako stvořený pro vás.

b) Matrace pružinové

Matrace pružinové jsou vyráběny od velmi měkkých až po matrace tvrdší. Jejich výhodou je velká prodyšnost a také cenová dostupnost.

c) Matrace futonové

Futonové matrace jsou vyráběny z bavlny a jsou proto určeny zejména pro osoby trpící alergiemi. Také jsou velmi doporučovány fyzioterapeuty, neboť dokáží výborně tvarovat páteř.

Zkouška na vlastní kůži

Já osobně jsem si všechny tyto matrace vyzkoušela. Nejlépe mi vyhovovala matrace latexová, neboť se dokázala krásně přizpůsobit tvaru mého těla. Velkou výhodou pro mě bylo také to, že se pod tyto matrace používají lamelové rošty, které ještě zvyšují účinnost matrací. Nic tedy nebrání tomu, abyste si konečně užili zdravý a kvalitní spánek.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

V poslední době zažily v oblasti bytové dekorace největší boom samolepky na zeď. Za svou krátkou existenci si rychle získaly přízeň zákazníků a o této „novince“ už vědí takřka všichni. Stále ještě váháte, zda si samolepky na zeď také pořídit?


Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Je tady opět čas vánoční a také čas vstupu do nového roku 2012. Snad každý z nás každoročně pošle alespoň jednu novoročenku svým blízkým. Jaké druhy novoročenek však existují a jaká je vlastně jejich historie? To se dočtete v dnešním článku.

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci. Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spá…


Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvali…

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.