Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

12. duben 2011 - Rubrika: Domácnost - Komentáře: 1

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvalitní posteli, vhodné matraci a používali rovněž pohodlné polštáře a dostatečně komfortní přikrývky.

Reklama

Druhy polštářů a přikrývek

Polštář v první řadě musí být příjemný tak, aby člověk ve spánku nenamáhal krční páteř, což by mohlo následně způsobit i zdravotní problémy. I při pravidelné výměně povlečení na polštáře je také potřeba zvolit typ polštáře, který bude antialergenní. Důraze je třeba také klást na anatomické polštáře.

Polštáře a přikrývky z dutého vlákna

Antilergenními polštáři jsou kupříkladu polštáře z dutého vlákna, které jsou vyplněny polyesterovými kuličkami. Ty dodají polštáři potřebnou lehkost a dobrou tvarovatelnost a zároveň vytvářejí dobré antialergenní prostředí.

Polštáře a přikrývky z dutého vlákna jsou poměrně snadné na údržbu. Dají se pohodlně prát v pračce při teplotách mezi 30°C a 60°C. Vzhledem k tomu se s nimi často setkáme například i v hotelech či penzionech, kde je zvlášť dbáno na čistotu.

Reklama

Péřové polštáře a přikrývky

Dalším typem polštářů jsou péřové polštáře, které mají vynikající vlastnosti. Jejich přednostmi jsou zejména lehkost, dobrá vzdušnost a hřejivost. Zároveň dokáží výborně pohlcovat vlhkost a mají dlouhou trvanlivost. Dobře se také, podobně jako například výše zmiňované polštáře z dutého vlákna, přizpůsobují tvaru hlavy. To ostatně platí nejen pro péřové polštáře, ale i přikrývky a deky.

Polštáře z ovčí vlny

Tyto polštáře a přikrývky jsou výborné pro lidi, kteří jsou alergičtí na prach i další látky. Použitá ovčí vlna je totiž výborným antialergenem a natibakteriálním materiálem. Zároveň jsou pohodlné a dobře tvarovatelné, čímž jsou vhodné i pro náročnější uživatele, tedy notorické spáče.

Komfort, hřejivost, dobré tvarování a přizpůsobení se tělu a také antibakteriální a antialergenní schopnosti - to jsou ve zkratce nejdůležitější faktory, kterými bychom se měli při výběru přikrývky a polštáře řídit. Nepodceňujme výběr těchto produktů, jedná se především o naše zdraví a kvalitní spánek, který je podstatnou částí našeho života.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Olgahons

pondělí, 3. duben 2023
10:20

Na léto je zároveň dobré si pořídit někde sítě do oken. Protože jakmile začnou ti komáři létat, tak jste kompletně nahraní. To vás donutí si jenom stěžovat, ale jak se s tím nic neudělá, tak je to špatně. A to nikdo ve svém životě nechce mít špatné vzpomínky a nekvalitní spánek.


Napsal: Olgahons [Odpovědět]


Čtěte také...

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci. Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spá…

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.


Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.


Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…