Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

17. únor 2015 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Reklama

1. Zvolte kvalitní postel

Problém se spánkem nejčastěji spočívá ve špatné posteli, v níž je navíc nevhodná matrace. Určitě se nedá spát dlouhodobě na nějakém provizorním lůžku, jež nemá potřebné parametry. V tom případě počítejte dříve či později s tím, že vás začnou bolet záda. Později se komplikace zvýší a problém již budete muset řešit s doktory. Lůžko musí být především stabilní, s dostatečně pevnou plochou, na niž uleháte. Pamatujte i na rozměry. Platí zde, že postel musí být alespoň o 20 cm delší nežli výška vaší postavy.

2. Nezapomeňte na matraci

Významnou roli hraje matrace do postele. V dnešní době se dají pořídit kvalitní produkty, které dokážou výborně reagovat na aktuální polohu těla a být mu tak v každé situace dobrou oporou. Těmito vlastnostmi se pyšní kupříkladu matrace z líné pěny. Materiál umí dobře korespondovat s tělem. Navíc dokáže odvádět vlhkost a má také antibakteriální účinky.

3. V rámusu nevyspíte

Tělo potřebuje ke kvalitnímu odpočinku také příjemné podmínky. Tím mám na mysli zejména klid a ticho. Okna ložnice musejí dobře izolovat od vnějšího hluku. Na noc si také nenechávejte nahlas puštěné rádio a televizi. Odstraňte vše, co vás může rušit a kvůli čemu se můžete ze spánku i několikrát za noc probouzet.

4. Spát se má ve tmě

Pokud spíte s rozsvícenými světly v pokoji a přes den, tělo nemá šanci si dobře odpočinout. Ke spánku je třeba upravit i světlo v ložnici. Pokud nemůžete zatáhnout závěsy a nechcete, aby vás rušilo denní světlo či třeba lampa z ulice, pak alespoň použijte masku na spaní, již si nasadíte na oči.

5. Spěte v čistém prostředí

Zdravého spánku docílíte také jedině tehdy, máte-li v ložnici čisto a útulno. V této místnosti proto častěji luxujte a vytírejte podlahy, poctivě stírejte prach z nábytku. Nezapomeňte ale ani na postel a lůžkoviny, které měňte minimálně 1x za měsíc, spíše však častěji.

Závěrem jeden tip. Pokud už vám nevyhovuje matrace ve vaší posteli, máte šanci pořídit si novou za skvělou cenu. Internetový obchod Spisladce.cz totiž aktuálně nabízí v akci matrace 1+1. Za cenu jednoho obdržíte hned dva kusy.

Foto: pixabay.com

Komerční sdělení

-gia-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Tak jako se lidé i zvířata připravují na zimu, také rostliny potřebují důkladnou péči ještě předtím, než padnou první noční mrazy. Některé květiny a stromky v květináčích přemístíme dovnitř do místností nebo zimních zahrad. Jiné, zpravidla ty mohutnější, které se nevejdou do interiéru, necháváme cel…

Pár tipů pro zavařování okurek

Pár tipů pro zavařování okurek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou p…


Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!


5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…