Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětské zábrany na schodiště: bezpečnostní prvek pro domácnost, kde žijí malé děti

14. únor 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Schodiště v rodinném domě může být velmi nebezpečné pro malé děti. Jakmile malá děcka začnou dělat první krůčky, chtějí si na vlastní kůži osahat vše, co se doma nachází. Stačí ale malá nepozornost, dítě se dostane na schodiště a tragédie je na světě. Pád ze schodů je nepříjemný i pro dospělé, natož u malých dětí, které mají mnohem křehčí tělesnou stavbu. Z tohoto důvodu je velmi žádoucí pořídit si dětské zábrany na schodiště, které dětem znemožní vstoupit do prostorů schodů například z jejich dětského pokoje a zamezí tak případným pádům a zraněním.

Reklama

Podoba dětské zábrany na schodiště

Dětské zábrany na schodiště mají obvykle podobu jakési ohrádky, které je připevněna v horní ( případně i dolní části) schodiště. Asi nepraktičtější je varianta, kdy je jedno křídlo zábrany upevněno na kraji schodiště a dá se snadno otevírat. Chybět nesmí důkladná záklopka, která zabrání tomu, aby s ní dítě mohlo bez větších potíží manipulovat.

Dětské zábrany na schodiště se obvykle vyrábějí z plastu nebo z dřevěných materiálů. Záleží samozřejmě na vašem vkusu, dále pak na finančních prostředcích, které do tohoto bezpečnostního prvku chcete investovat, na kvalitě provedení a v neposlední řadě i na rozměrech zábrany. Běžně se zábrany na schodiště vyrábějí v rozsahu nastavení od 70 do 150 centimetrů.

Samotná zábrana musí splňovat bezpečnostní kritéria

Pasivní bezpečnostní prvek, jakým jsou dětské zábrany na schodiště, jsou vhodné v případě, že doma máte nejmenší děti. Využijete je minimálně do věku, kdy dítě bude plně schopno koordinovat své pohyby. Každá zábrana by měla být sama o sobě bezpečná tak, aby neohrozila zdraví dítěte, které se dostane do kontaktu s tímto bezpečnostním prvkem. V žádném případě tak nesmí mít nějaké špičaté a ostré hrany, vyčnívající šroubky nebo prvky, které by děti mohly lákat ke hraní, neboť zábrana rozhodně není nějakou hračkou.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tereza656887

středa, 1. březen 2023
09:39

To je šílené že někteří lidé opravdu ještě nepochopili že dětské zábrany jsou základem každé domácnsti. Přece každý chce ochránit své dítě předtím aby se mu něco stalo, nebo to tak podle některých přítomných není jo? To se mi ani nechce věřit, vážně!


Napsal: Tereza656887 [Odpovědět]


Čtěte také...

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Ve starších rodinných domech si často majitelé stěžují na vrzající schody. Dalším problémem jsou také vyšlapaná místa, kvůli nimž je chůze po schodišti často nejen nepříjemná, ale také dosti náročná, skoro by se dalo říci, že až riskantní. Lze ale opravit staré schody a má to vůbec cenu?

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Máte problém vyjít schody ve vašem domě? Neomezujte se. Pořiďte si schodišťovou sedačku a nechte se pohodlně „dovést“ až nahoru.


Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Běžné nádobí, které používáme během stravování, nejsou příliš vhodné pro malé děti. Pakliže doma máte děcka, je vhodné jim pořídit speciální dětské nádobí. To je vyráběno z odolnějších materiálů, takže se nerozbije. Je ale nutné si dát pozor na jeho kvalitu. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat…

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Hledáte nějaké zajímavé rady a tipy na zařizování bytu? Pak vězte, že jste na správném místě. Tentokrát vám poradíme, jak vylepšit vzhled interiéru vaší domácnosti tak, aby nevypadal příliš fádně a zastarale.


Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Sluneční hodiny byly v minulosti využívány jako hlavní prostředek k tomu, aby se lidé orientovali v čase. V dnešní době je samozřejmě jejich funkce zastíněna moderními prostředky. I přesto se ale objevují na mnoha stavbách, v parcích a zahradách.

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.