Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

18. říjen 2011 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě.

Reklama

O okna je však potřeba pečovat pravidelně. Jedině tak totiž dosáhneme toho, že okna vydrží po desítky let a po celou dobu budou řádně plnit svoji funkci. Pokud máme plastová okna, je jejich údržba mnohem méně pracnější, nicméně ani péče o dřevěná okna není přes rok nikterak složitou a časově náročnou věcí.

Sejmutí ochranné fólie

V první řadě si řekněme, jak se starat o okna, která nám byla právě instalována. Po montáži oken na rámech zůstávají ochranné fólie. Ty se samozřejmě nehodí na oknech dlouho ponechávat. Pokud je zapomeneme ihned strhnout, jejich odstranění pak bývá velmi složité a je na něj potřeba zvláštních přípravků. Rozhodně tak ochranné fólie z oken sejměme ihned po montáži, a to tak, abychom nepoškrábali rámy.

Odstranění zbylé omítky a tmelu

Na rámech oken i samotném skle také často zůstává zbytek omítky, tmelů či jiných látek, které byly použity při zasazování okna. Ty se odstraní nejlépe pomocí speciální žiletky na sklo, nečistoty jsou dobře dolů i za pomoci obyčejné vody, případně i za použití čistících prostředků, které jsou běžně k dostání v obchodech s drogerií. Myslet přitom musíme na to, abychom neponičili těsnění a kování oken a nepoškrábali nová skla.

V pokračování článku se dozvíte o tom, jak okna mýt a pravidelně kontrolovat.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

V úterním článku jsme si pověděli o péči o okna po montáži. V dnešním článku se dozvíte, jak správně postupovat při mytí oken a jak kontrolovat, zda okna správně plní svoji funkci.

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…


Jak provést stěhování firmy v zimě?

Jak provést stěhování firmy v zimě?

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. A pokud se potřebujete přestěhovat se svou firmou, navíc v zimě, tak vás spousta problémů jistě nemine. A myšlenky na založení požárů asi také ne. Ale opravdu musí být stěhování firmy v zimě tak složité? Jistěže nemusí!

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.


Dětská hřiště a skluzavky dnes pořídíte komplet: Na zahradě už stačí provést pouze jejich sestavení

Dětská hřiště a skluzavky dnes pořídíte komplet: Na zahradě už stačí provést pouze jejich sestavení

Letní dny plné slunka se blíží, a pokud přemýšlíte, čím udělat vašemu dítěti radost, měli byste zapřemýšlet o dětských hřištích, jejichž součástí bude i dětmi tolik oblíbená skluzavka. Jaké jsou v současné době možnosti?

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.