Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

11. březen 2015 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 6

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!

Reklama

Bezpečnost pro děti

Zastřešení bazénů získává v České republice stále více na oblibě. Pro rodiny s dětmi se stává téměř nezbytnou samozřejmostí. Zastřešení dokonale ochrání před pádem vašich ratolestí či domácích mazlíčků do vody. Pokud se obáváte, že vaše děti mohou zastřešení nějakým způsobem přelstít, můžete být klidní. Kvalitní zastřešení bazénů obsahuje dětskou pojistku a navíc umožňuje plné uzamčení zastřešení.

Prodloužení koupací sezóny

Díky omezení tepelných ztrát, zejména během noci, prodlužuje zastřešení koupací sezónu až o několik měsíců. Oddaluje se tak čas, kdy je potřeba zazimovat bazén. Zastřešení navíc napomáhá solárnímu efektu, kdy slunce přes stěnu zastřešení vodu postupně ohřívá a díky tomu je voda v bazénu v průměru o 5 až 7°C. Vodních radovánek si tak můžete užívat od jara až do podzimu. Navíc se již nemusíte bát teplotních změn a chladné vody v bazénu po ránu.

Snížení znečištění vody a bazénové chemie

Zastřešení bazénů ochrání váš bazén před nečistotami, jako je třeba padající listí na podzim, rozfoukaná tráva, pyl na jaře, hmyz, nebo dešťová voda. Sami jistě uznáte, že zastřešení údržbu bazénu značně usnadňuje. Díky tomu, že se snižuje nečistota v bazénu, klesá díky tomu také spotřeba bazénové chemie. Náklady na úpravu bazénové vody se tak snižují a kvalita vody se zvyšuje. Pokud přemýšlíte o pořízení venkovního bazénu, rozhodně popřemýšlejte i o jeho zastřešení. Vždy ho lze jednoduše odsunout a koupat se pod širým nebem. Klady zastřešení bazénu jsou více než zřejmé.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Patrik

pondělí, 12. únor 2018
21:17

Bezpochyby patří mezi hlavní výhody zastřešeného bazénu menší znečištění vody, což Vám rozhodně ušetří práci při pravidelném čištění. Měli jsme dříve bazén nekrytý, avšak teď jsme si nechali postavit krytý bazén odhttps://www.albixon.cz/ a už bychom ho jistě nevyměnili! ;)


Napsal: Patrik [Odpovědět]

Patrik

pondělí, 12. únor 2018
21:18

Bezpochyby patří mezi hlavní výhody zastřešeného bazénu menší znečištění vody, což Vám rozhodně ušetří práci při pravidelném čištění. Měli jsme dříve bazén nekrytý, avšak teď jsme si nechali postavit krytý bazén od
https://www.albixon.cz/ a už bychom ho jistě nevyměnili! ;)


Napsal: Patrik [Odpovědět]

Zdenka

úterý, 20. březen 2018
08:00

Napsal: Zdenka [Odpovědět]

evička

úterý, 20. březen 2018
08:08

Napsal: evička [Odpovědět]

evička

úterý, 20. březen 2018
08:08

Napsal: evička [Odpovědět]

Mirka

pondělí, 1. srpen 2022
12:02

S manželem jsme byly u našich známých na chatě a tam jsme si vyzkoušeli nafukovací bazén s vířivkou, který nás opravdu nadchnul. Proto manžel jeden objednal nahttps://www.growerstore.cz/. Byl to ten nejlepší nápad, jelikož relaxujeme každou volnou chvilku. Po celo denní práci si oba zasloužíme lehnout do vířivky a nechat se masírovat.


Napsal: Mirka [Odpovědět]


Čtěte také...

Zastřešení zahradních pergol

Zastřešení zahradních pergol

Zahradní pergoly jsou oblíbeným místem odpočinku na našich zahradách. Lze si je vytvořit svépomocí, tehdy stačí jen nakoupit potřebný materiál a mít dostatek informací o jejich výstavbě, existuje však již mnoho společností, které se výstavbou pergol zabývají. Tyto firmy buď zajišťují pouze dodávku m…

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…


Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Při výběru zahradních bazénů je potřeba brát v potaz nejen jejich tvar, tedy to, zda se bude jednat o klasické čtvercové nebo třeba moderní oválné bazény, ale také jejich umístění a způsob montáže. V zásadě máte dvě možnosti – zvolit buď nadzemní neb

Správná instalace venkovního bazénu

Správná instalace venkovního bazénu

Pakliže se rozhodneme si na zahradě před domem postavit venkovní bazén, je potřeba se před realizací projektu zamyslet nad několika důležitými věcmi. Bazén, který bude postaven na špatném místě, může být na zahradě spíše na obtíž.


Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Vlastníte bazén a rádi byste si usnadnili práci při jeho údržbě? Pořiďte si kvalitní bazénové příslušenství a drobné doplňky, které vám pomůžou vodu v bazénu důkladně vyčistit a ochránit ji před nežádoucími bakteriemi a vás před kožními a jinými infe

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?