Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

13. červen 2014 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 2

Při výběru zahradních bazénů je potřeba brát v potaz nejen jejich tvar, tedy to, zda se bude jednat o klasické čtvercové nebo třeba moderní oválné bazény, ale také jejich umístění a způsob montáže. V zásadě máte dvě možnosti – zvolit buď nadzemní nebo zapuštěné varianty.

Reklama

Stavební úpravy

U zapuštěných bazénů je důležité zmínit, že musíte počítat se stavebními úpravami na svém pozemku. Je totiž nutné vyhloubit jámu, do níž bude konstrukce zasazena. To naopak v případě nadzemních bazénů není zapotřebí.

Cena

Při srovnání těchto dvou typů je také určitě dobré se zastavit u ceny. Obecně platí, že náklady jsou vyšší v případě zapuštěných bazénů. To by vás však nemělo odradit. Mají totiž oproti nadzemním hned několik předností.

Životnost

V první řadě mají zapuštěné bazény delší životnost. Je to dáno tím, že jsou pevně usazeny na pozemku. Odpadá tak práce s jejich případným rozložením a uskladněním během zimy. Materiály nejsou tolik namáhány, což prodlužuje dobu, po kterou vydrží.

Vzhled a atraktivita

Dalším pádným důvodem, proč investovat právě do zapuštěných bazénů, je jejich vzhled. Tím, že jsou umístěny přímo v zemi, nedochází k tak velkému narušení vzhledu zahrady, velmi dobře splynou s okolním prostředím.

Zastřešení

V neposlední řadě při srovnání zapuštěných a nadzemních bazénů vychází prvně jmenované lépe z toho hlediska, že se dají snadno zastřešit. Pak je možné je využívat prakticky po celý rok, nikoliv jen v období, kdy je venku teplé a pěkné počasí.

Řídíte-li se pouze cenou, pak vás zaujmou spíše levné nadzemní bazény. I zapuštěné varianty vás ale nemusejí vyjít nijak draze. Prodejci dnes běžně nabízejí akční bazénové sety se zastřešením, které jsou z cenového hlediska velmi lákavé. Díky tomu může mít vlastní bazén na zahradě skoro každý z vás, přitom nemusí být zrovna milionář.

Komerční sdělení

-fil-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Marta

čtvrtek, 23. listopad 2017
16:56

Ahoj, chválím tento moc pěkný a dobře mapující článek a jelikož jsem se s manželem před několika lety rozmýšlela rovněž nad tímto problémem, tak bych ráda pomohla někomu, kdo to řeší dnes. Nám s výběrem pomohl odborník zhttps://www.albixon.cz/ , který nám nakonec řekl, že se do naší zahrady hodí pouze ten nadzemní, kvůli špatné půdě. Tudíž se zkustě obrátit na profíky v oboru i Vy ;)


Napsal: Marta [Odpovědět]

donlabuznik

čtvrtek, 28. únor 2019
20:36

Vzhledem k tomu, že jsou naše rodinné příjmy docela omezené, je pro nás nadzemní bazén tou nejlepší a hlaně nejdostupnější volbou, kterou jsme mohli udělat. Koupili jsme jej z http://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/bazeny/bazen-bestway-366x122-cm-s-konstrukci-a-kartusovou-filtraci-a7nzy a je pro nás naprosto dostačující. Děti si v něm vyhrají a já s manželkou v něm zas občas relaxujeme.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]


Čtěte také...

Správná instalace venkovního bazénu

Správná instalace venkovního bazénu

Pakliže se rozhodneme si na zahradě před domem postavit venkovní bazén, je potřeba se před realizací projektu zamyslet nad několika důležitými věcmi. Bazén, který bude postaven na špatném místě, může být na zahradě spíše na obtíž.

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!


Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…


Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Vlastníte bazén a rádi byste si usnadnili práci při jeho údržbě? Pořiďte si kvalitní bazénové příslušenství a drobné doplňky, které vám pomůžou vodu v bazénu důkladně vyčistit a ochránit ji před nežádoucími bakteriemi a vás před kožními a jinými infe

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.