Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat zahradní vysavače listí a fukary?

9. říjen 2013 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Při podzimním úklidu zahrady na vás čekají haldy listí, které spadají ze stromů. Abyste se nemuseli trápit s jeho sbíráním pomocí obyčejných hrábí, je vhodné si pořídit zahradní vysavač nebo alespoň fukar.

Reklama

Fukary

Zahradní fukary jsou přístroji, pomocí nichž se dá jednoduše shrabat listí na jednu velkou hromadu, kterou pak použijete na kompost, případně ji odvezete či jinak zlikvidujete. Při výběru zahradního fukaru hraje roli jednat výkon stroje, ale také jeho velikost, nosnost a způsob ovládání. Pokud máte větší zahradu, u níž je předpoklad, že se zde objeví větší množství listí a větví, je dobré si pořídit výkonnější fukary.

Zahradní vysavače

Ještě méně práce vás čeká, pokud si pořídíte zahradní vysavač. Ten totiž listí vysává do sběrného koše, který pak po naplnění stačí jednoduše vysypat. Práce je tak daleko rychlejší a efektivnější.

Záleží na ploše, na níž bude sběr listí probíhat

Při výběru zahradního vysavače je třeba brát v potaz několik faktorů. Především si opět ujasněte, jak velkou plochu budete uklízet.

Elektrické versus motorové vysavače

Pro menší zahrady jsou vhodnější spíše menší a také levnější elektrické vysavače, v případě velkých zahrad, ovocných sadů apod. pak raději zvolte motorové vysavače. Už jen proto, že zde nepotřebujete být v blízkosti napájení, což je v případě elektrických zahradních vysavačů nezbytné.

Elektrické vysavače jsou navíc vhodné především pro vysávání suchého listí, zatímco s motorovými lze bez problémů vysávat i listí, které je vlhké až mokré.

Co je potřeba zohlednit při výběru zahradního vysavače

  • Velikost
  • Hmotnost
  • Velikost sacího kanálu
  • Funkce – fukar, drtička, sběrný koš
  • Možnosti ovládání
  • Výkon
  • Cenu

Jak poznat kvalitní zahradní vysavače?

Při výběru zahradního vysavače si určitě všímejte toho, jak velký mají sací kanál. Kvalitní práci odvádějí především ty stroje, které mají tento vstup v průměru alespoň 15 centimetrů.

Důležitý je samozřejmě výkon. Sací výkon kvalitních vysavačů na zahradu se pohybuje od 800m3 za hodinu.

Určitě dejte přednost lehkým strojům. Je třeba myslet na to, že vysavač budete držet v ruce, nebo jej ponesete zavěšený na ramenou. Ideální je tedy hmotnost do 5 kilogramů.

Dále si všímejte také kapacity sběrného koše. Moderní přístroje mají zabudovanou drtičku, díky níž se zmenší objem nasátého listí a větví, takže se pak koš zaplňuje pomaleji a není tak potřeba jej neustále vyprazdňovat.

Porovnání elektrických a benzínových zahradních vysavačů, které rozhodně stojí za úvahu, jde přeci o vaše peníze a čas.

Ve spolupráci s www.jakopravit.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Při letním posezení na zahradě se náramně hodí, pakliže máme k dispozici zahradní slunečník. Ten nám poskytuje stín a do určité míry může také chránit před drobnějším deštěm. Při výběru zahradního slunečníku je třeba si dávat pozor zejména na jeho konstrukci.

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Není vysavač jako vysavač. Na trhu se dnes můžete setkat s celou řadou domácích luxů, které se liší nejen v efektivitě vysávání, ale také i ve způsobu obsluhy a jejich údržby. K zajištění optimálního fungování je tak třeba si nastudovat, jak vlastně


Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.


Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.