Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

5. červen 2013 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Při letním posezení na zahradě se náramně hodí, pakliže máme k dispozici zahradní slunečník. Ten nám poskytuje stín a do určité míry může také chránit před drobnějším deštěm. Při výběru zahradního slunečníku je třeba si dávat pozor zejména na jeho konstrukci.

Reklama

Kvalitní slunečník na zahradu musí mít dostatečně pevnou konstrukci tak, aby se hned při prvním vánku nezbořil. Slunečník, který bude nestabilní, nemá vůbec cenu kupovat.

Dalším předmětem našeho zkoumání při nákupu zahradního slunečníku by mělo být to, jak kvalitní látka je použita na potah. Látka musí být pokud možnost při roztažení deštníku perfektně napnuta. Zároveň by materiál měl být nemačkavý a v ideálním případě také voděodolný, aby skrz něj neprošly dešťové kapky.

Konstrukce slunečníku

Zpět ke konstrukci. Slunečníky na zahradu se nejčastěji vyrábí s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí, potažmo v plastovém provedení. Za nejstabilnější je logicky považována kovová konstrukce.

Plast se může snadněji zlomit, dřevo je pro změnu méně odolnější vůči vlhkosti. Pakliže zvolíme kovovou konstrukci, je vhodné, aby měl kov ochranný protikorozní nátěr.

Vždy je důležité, aby zahradní slunečníky byly snadno ovladatelné. Před jejich nákupem si tak vyzkoušejme, jak pohodlně se dají otevírat a skládat.

Potahová látka

Co se týče potahu, používají se především tkaniny z polyesteru, který je obohacen bavlnou. Důležitá je kvalitní impregnace, která zabrání propustnosti tkaniny. Zahradní deštník, který má impregnovaný potah, lze využívat i během deštivého počasí.

Výrobci dnes nabízejí zahradní slunečníky v mnoha barevných provedeních, doporučeno je však vyhnout se černé a tmavým barvám, posezení pod slunečníkem s černou potahovou látkou by ve vedrech nemuselo být zrovna příjemné.

Podstavec pro stabilitu zahradního slunečníku

Důležitou roli hraje stabilita podstavce. Platí zde, že čím větší zahradní slunečník si pořídíme, tím by měl mít větší podstavec, který zajistí dostatečnou stabilitu.

Pro velké slunečníky na zahradu se používají betonové podstavce, některé z nich pak mají plastové podstavce, které se naplňují vodou, aby byly dostatečně těžké. Opravdu dobrý slunečník na zahradu by měl odolat i silnějšímu nárazovému větru.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat zahradní vysavače listí a fukary?

Jak vybrat zahradní vysavače listí a fukary?

Při podzimním úklidu zahrady na vás čekají haldy listí, které spadají ze stromů. Abyste se nemuseli trápit s jeho sbíráním pomocí obyčejných hrábí, je vhodné si pořídit zahradní vysavač nebo alespoň fukar.

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…


Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Trh s rezidenčním bydlením očekává v příštích měsících nárůst poptávky. Jedním z důvodů je jistě i to, že v současné době se dají u bank pořídit hypotéky za velmi zajímavých podmínek. Jedná se o stav, který je ekonomy považován za nejlepší od počátku ekonomické krize.

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.


Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?