Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak jsem ušetřil při výstavbě betonového plotu

4. březen 2015 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 4

V nedávné době jsem řešil problém s oplocením pozemku u našeho domu. Staré pletivo totiž chátralo, navíc se v něm objevily trhliny. Možná od obyčejných vandalů, možná dokonce od zlodějů. Rozhodl jsem se proto, že pletivo nahradím bytelnějším plotem. Zároveň jsem ale nechtěl investovat příliš mnoho peněz. Nakonec u mne zvítězil betonový plot, u něhož není třeba dělat základy.

Reklama

Jedině kvalitní plot z betonu dokáže řádně zabezpečit a ohraničit pozemek

Betonové ploty patří obecně k nejlepšímu řešení v okamžiku, kdy chcete ochránit a zabezpečit pozemek. Musí být samozřejmě dostatečně vysoké. Já jsem doposud měl pouze pletivový plot, který sahal snad jen do 1,5 metru. Přes něj se však mohl dostat prakticky každý. Navíc jsem doma na zahradě neměli potřebné soukromí. Každý procházející člověk pohledem zjišťoval, co právě děláme, jak se máme. I z tohoto hlediska je betonový plot úplně o něčem jiném. Jednoduše skrz něj není vidět, pokud má výšku alespoň 2 metry.

Klasické ploty jsou drahé

Při hledání firmy, která mi jej postaví, jsem se zarazil, jak jsou klasické základové ploty z betonu finančně nákladné. Jen za vykopání základů si firmy účtují docela dost peněz, nehledě na kubíky betonu, které je pro jejich dokončení potřeba navézt.

Bezzákladový betonový plot mile překvapil

Pak jsem však narazil na firmu, která realizuje bezzákladové betonové ploty. A měl jsem jasno. Jde v principu o to, že u nich není potřeba kopat a betonovat základy podél celého objektu. Pouze na několika místech, kam se zasadí sloupky. Do drážek těchto sloupků se pak vsadí hotové betonové desky, které už nemusejí být zabetonovány v zemi.

Toto řešení mi přineslo nemalou finanční úsporu. A je pravdou, že výstavba proběhla velmi rychle. K oplocení celého pozemku stačilo pár dnů.

Bezzákladový betonový plot vám rozhodně doporučuji. Z finančního, ale také z estetického hlediska. Firma Beves, s.r.o., kterou jsem si na stavbu najal, mi dala vybrat z několika barevných variant. Já jsem zvolil plot v designu štípaného kamene, který vidíte na obrázku. Vypadá velmi pěkně. Co je však hlavní – dokonale chrání můj pozemek.

Foto: betonoveplotymontaz.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

K714Vnxd2f9

neděle, 2. říjen 2016
18:14

All of my questions setdlet-thanks!


Napsal: K714Vnxd2f9 [Odpovědět]

donlabuznik

neděle, 9. prosinec 2018
01:55

Myslím si, že nejlepší je se do výstavby betonového plotu vůbec nepouštět, je to drahé a navíc to není ani trošku pěkné. Když už tak bych raději na http://www.amstor.cz/pletivo koupil klasické pletivo, které bych použil v kombinaci se stínící tkaninou či živým plotem.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]

Miloš

středa, 14. srpen 2019
07:00

Já jsem při stavbě plotu taky poměrně dost ušetřil. Použil jsem chemickou kotvu, kterou jsem si koupil z https://www.adamos.cz/ a krásně plot drží, tak jsem spokojený, jak se mi to pěkně a hlavně rychle povedlo.


Napsal: Miloš [Odpovědět]

CizkovaMar

sobota, 17. duben 2021
16:47

Ahoj! Moc krásný článek, opravdu moc děkuji! My také zrovna necháváme stavět nový betonový plot, tak se mi tento článek opravdu hodí. Dokonce kupujeme i novou bránu, která se bude dát otevřít na dálkové ovládání. Vybrali jsme si pohon na naši vybranou dvoukřídlou branku na této stránce: http://www.pohonnavrata.cz/https/www-pohonnavrata-cz/pohony-na-dvoukridla-vrata-c1-0-1-htm, kterou nám doporučila naše známá.


Napsal: CizkovaMar [Odpovědět]


Čtěte také...

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?

Stříhání živých plotů

Stříhání živých plotů

Údržba živých plotů vyžaduje čas a péči. Jejím základem je tvarování a pravidelné stříhání, díky kterému plot nepřeroste a nezabírá příliš místa. Odměnou za vynaloženou práci vám bude zeleň, která nabídne přirozenou ochranu před zvědavými pohledy kolemjdoucích a vhodně doplní kultivovaný vzhled zahr…


Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Máte problém vyjít schody ve vašem domě? Neomezujte se. Pořiďte si schodišťovou sedačku a nechte se pohodlně „dovést“ až nahoru.

Únorové práce na zahradě

Únorové práce na zahradě

Zkušení zahrádkáři nenechávají ani v únoru svoje zahrádky napospas přírodě. I v tomto období, kdy venku ještě panují velmi nízké teploty a příroda zdánlivě spí, je potřeba na zahradě vykonat některé práce a také se připravit na příchod jara, který se neúprosně blíží. V klidu a teple domova si zahrád…


Online aukce ušetřily Ostravě téměř 200 milionů Kč

Online aukce ušetřily Ostravě téměř 200 milionů Kč

Město Ostrava se před čtyřmi roky rozhodla uplatnit Systém sdružených nákupů. Díky tomu dokázalo ušetřit bezmála 200 milionů Kč. Výhodným nákupem energií i dalších komodit tak ukazuje, jak má fungovat správný hospodář.

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Poštovní schránka patří mezi drobné doplňky, je však poměrně důležitá. Její absence by totiž znamenala, že veškerá došlá pošta by nebyla chráněna před odcizením nebo poškozením do chvíle, než byste si ji vyzvedli. I schránka na poštu ale může být nejen praktická, ale také stylová.