Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

20. leden 2016 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 8

Uvažujete o tom, že byste si u svého rodinného domu nechali postavit pergolu, avšak stále nenacházíte dostatek argumentů, které by vás o investici přesvědčily. Následujících 5 důvodů se pro vás snad stanou pádným důvodem.

1. Možnost venkovního posezení

Posezení na terase domu je zejména v letních měsících velmi příjemnou záležitostí. Venku se však dá sedět nejen v parných letních dnech, ale i tehdy, je-li už venku přeci jen trochu horší počasí. Pergoly podobně jako například markýzy zvyšují pohodlí během venkovního posezení.

2. Ochrana před sluncem a deštěm

Pokud je pergola kvalitní, dokáže být poměrně solidní ochranou před přímými slunečními paprsky, ale i případným deštěm. Záleží samozřejmě na tom, jak je vyřešená její horní část, zda je zastřešena či nikoliv.

3. Ochrana z boku

Klasické pergoly na terasu domu slouží také jako ochrana z boku, a to zejména před nepříjemným větrem. Pokud ji obohatíte třeba okrasnými popínavými rostlinami, dokáže vás také ochránit před dotěrnými pohledy sousedů či lidí, kteří procházejí ulicí kolem vašeho domu.

4. Okrasa exteriéru domu

Moderní pergoly jsou vhodné i pro zvýšení atraktivity vašeho domu. Obohatí vzhled, fasáda a terasa pak nepůsobí tak fádně a jednotvárně. Důležité je, aby byla pergola barevně i materiálem co nejvíce sladěna s terasou a fasádou domu.

5. Zvýšení kupní ceny domu

Stavbou pergoly na terase domu či u zimní zahrady, kde se dá rovněž použít, zvýšíte nejen atraktivitu domu, ale logicky i jeho cenu. To může být důležité v okamžiku, kdy dům pronajímáte, případně se v budoucnu rozhodnete pro jeho prodej. Kupní cena nemovitosti může být díky obyčejné pěkné pergole klidně o desítky tisíc korun vyšší.

Pokud vás ani tyto argumenty nepřesvědčily, doporučuji se podívat na fotografie společnosti Climax na jejím webu. Climax je tradičním prodejcem stínících prvků (nejen) pro rodinné domy. Nabízí několik variant moderních pergol, které se hodí k terasám i jako stínění pro zimní zahrady.

Foto: climax.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kamcamamca

středa, 10. únor 2021
19:14

Teď jsem se s manželem přestěhovali do našeho 1. baráku, tak sháním inspiraci, co se zahradou. Pergola zní jako super nápad! Nikdy předtím jsem zahradu neměla. Maximálně balkón. Interiér nám zařizovali designéři ze společnosti http://www.pwinterier.cz/, ale ty se bohužel starají jen o interiéry, takže venek si musím zařídit sama. Jinak na tuto firmu jsem narazila v práci, navrhovali nám totiž kanceláře.


Napsal: kamcamamca [Odpovědět]

Jarek

pátek, 11. červen 2021
21:33

Já mám v plánu postavit pergolu na naší zahradě během letní dovolené, kterou jsem si v zaměstnání vybral dlouho dopředu, tak snad se podaří to stihnout a budeme tam už v srpnu moct trávit čas, třeba i s grilem. Máme k tomu vybraný i nový zahradní dřevěný stůl z https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-stoly/, který bude k dřevěné pergole hezky ladit :-)


Napsal: Jarek [Odpovědět]

Mirka

pondělí, 1. srpen 2022
12:11

U domu mám pergolu s posezením a chtěla jsem si tam ještě vytvořit grilovací místo. Tak jsem začala shánět gril a všechno co je potřeba, ale neměla jsem štěstí, a tak mi kamarád poradil stránkyhttps://www.growerstore.cz/, na kterých jsem si našla víceúčelový stůl na přípravu jídla a také grilovací nářadí v kufříku.


Napsal: Mirka [Odpovědět]

Daniela

sobota, 13. srpen 2022
15:37

Přála jsem si pergolu k domu, abychom měli nějaké pěkné místo na odpočinek, a tak mi manžel objednal na internetových stránkách https://www.jis.cz/pergoly/. Investice do pergoly se opravdu vyplatila, jelikož teď máme místo kde si můžeme s celou rodinou posedět v každém počasí, protože jsme si ještě pořídili venkovní topidlo, aby nám nebyla zima.


Napsal: Daniela [Odpovědět]

petra

pátek, 9. září 2022
10:14

My jsme s manželem pod pergolu pořídili také designový krb a jsme za tuto volbu moc rádi. Místnosti a prostoru to dodá takový příjemný klid a všechno se ukazuje býti jako bezstarostné. Hravě si pohrajete s každým problémem, který se vám na cestě ukáže. Život je tak hladký.
to Daniela:


Napsal: petra [Odpovědět] [Skrýt]

eliška

pondělí, 19. září 2022
23:08

A to jste věděli že taková zatravňovací dlažba se dnes už dá pořídit i online a nemusíte vůbec nikam jezdit do stabnictví? Buď ty firmy chtějí prodávat ještě více a nebo čistě a jednoduše nezvládají ten nápor zákazníků, a tak to raději řeší online než po staru osobně.


Napsal: eliška [Odpovědět]

Vašek

čtvrtek, 17. listopad 2022
15:17

Já bych nemohl být bez pergoly. Piju v ní kafe celý rok, i v zimě. Máme v ní ratanová zahradní křesla, která manaželka sehnala na https://www.inhaus.cz/bydleni/zahradni-nabytek/p-kresla/ , takže můžou být celý rok venku a nic se jim nestane. Samozřejmě na ně neprší ani nesvítí slunce.


Napsal: Vašek [Odpovědět]

Míššakaka

středa, 1. březen 2023
22:02

Tak jo, jakmile se vám bude stavět pergola, můžete přece úplně v pohodě navštívit půjčovnu lodí Lužnice a jet na romantickou vyjížďku na loďce, nemám pravdu? To je totiž přesně to, co vás bude potom provázet celým životem. Nějaká romantika na pergole vedle baráčku.


Napsal: Míššakaka [Odpovědět]


Čtěte také...

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

Výrazným estetickým doplňkem, který zároveň slouží také jako praktická součást interiéru domácnosti, jsou stropní podhledy. Jejich pomocí se dají vyrovnávat křivé stropy, slouží ale také k lepší tepelné izolaci a mají i dekorativní smysl. Nejvíce se vyrábějí z plastových materiálů (PVC), mohou však …

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…


Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Vždy, když se vrátíte domů z práce, máte pocit, že něco postrádáte? Nebo možná někoho? A co si takhle pořídit miláčka, který by s vámi byl, kdykoliv byste ho potřebovali? Jakého domácího mazlíčka si však pořídit? Co takhle psa nebo kočku?

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Také vás doma trápí, že se vám v koupelně válejí zubní pasty, kartáčky a další hygienické pomůcky libovolně po místnosti? Abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic hledat, stačí si pořídit malou kosmetickou tašku.

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?