Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

8. říjen 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, které jsou schopny přijímat obraz v HDTV.

Reklama

Co je HDTV

HDTV je zkratka z anglického sousloví High Definition Television. To označuje možnost sledovat televizní program ve vysokém rozlišení obrazu. V praxi to znamená, že pakliže sledujeme nějaký televizní pořad na velké obrazovce, udržuje se jeho kvalita na vysoké úrovni, nedochází ke snížení jeho ostrosti, obraz také není rozmazaný a nabízí všechny detaily.

HDTV satelitní technika

Pro sledování televizních pořadů v HDTV kvalitě není potřeba mít k dispozici jen kvalitní televizor. Pro příjem programů je vhodné si namísto klasických přijímačů pořídit třeba HDTV satelitní přijímače, které umožní přijímat obraz v nejvyšší dostupné kvalitě. Satelitní technika je obecně mezi obyvateli České republiky poměrně oblíbená, lze přes ni sledovat stovky kanálů z celého světa. Mnoho z nich v poslední době vysílá právě ve vysokém rozlišení obrazu, proto lze jen doporučit pořídit si kvalitní HDTV satelitní přijímače, které dnes již nejsou nijak zvlášť drahou záležitostí. Jestliže si však pořídíte HDTV satelitní přijímač, nezapomeňte na to, že je k němu zapotřebí mít také televizor s označením HDTV, případně Full HD, HD Ready či HD 1080p.

Set top box

V tuzemsku lze v současnosti již po celé republice přijímat digitální vysílání. V případě, že váš televizor neumí přijímat digitální vysílání, je nutné k němu dokoupit set top box. HD set top box je zařízením, který propojí televizor s anténou prostřednictvím koaxiálního kabelu. Set top box vám v tomto případě zcela nahradí satelitní přijímač. V současné době se set top boxy prodávají v řádech několika set korun.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

Uvažujete o tom, že byste si u svého rodinného domu nechali postavit pergolu, avšak stále nenacházíte dostatek argumentů, které by vás o investici přesvědčily. Následujících 5 důvodů se pro vás snad stanou pádným důvodem.

Úspory: Jak vybrat plastové okno, které dobře izoluje?

Úspory: Jak vybrat plastové okno, které dobře izoluje?

Ceny energií nejsou zrovna nejnižší a podle odhadů budou v dalších letech růst. Vyplatí se proto uvažovat nad tím, jak snížit náklady na vytápění. Hitem posledních let se stalo zateplování rodinných domů a výměna starých oken za nová, která dobře izolují. Pokud plánujete výměnu oken a hledáte vhodná…


Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej bytu je důležitým milníkem v našem životě. Pokud se rozhodneme, že svůj dosavadní byt či dům prodáme a přestěhujeme se do nového, lepšího, pak je třeba si prodej řádně promyslet a naplánovat tak, abychom jej zbytečně neprodali pod cenou. Ceny nemovitostí se dost výrazně liší podle lokality, o…

Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Vždy, když se vrátíte domů z práce, máte pocit, že něco postrádáte? Nebo možná někoho? A co si takhle pořídit miláčka, který by s vámi byl, kdykoliv byste ho potřebovali? Jakého domácího mazlíčka si však pořídit? Co takhle psa nebo kočku?


Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Také vás doma trápí, že se vám v koupelně válejí zubní pasty, kartáčky a další hygienické pomůcky libovolně po místnosti? Abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic hledat, stačí si pořídit malou kosmetickou tašku.