Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

1. červenec 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Výrazným estetickým doplňkem, který zároveň slouží také jako praktická součást interiéru domácnosti, jsou stropní podhledy. Jejich pomocí se dají vyrovnávat křivé stropy, slouží ale také k lepší tepelné izolaci a mají i dekorativní smysl. Nejvíce se vyrábějí z plastových materiálů (PVC), mohou však být také ze dřeva či jiných materiálů.

Reklama

 1. Stropní podhledy mají dlouhou životnost. Při správné instalaci vydrží klidně až 40 let.
 2. Jedná se o vyzkoušenou technologii, která má praktické využití v komerčních objektech i rodinných domech či bytových jednotkách
 3. Strop, na který se bude pokládat podhled, není třeba nijak složitě upravovat. Rozhodně se nemusíte trápit s malováním, neboť stejně bude podhledem strop kompletně zakryt.
 4. Strop nemusí být ani omítnutý
 5. Tím, že se podhledy přibíjí na rošt ( může být ze dřeva či z plastu), zakryjí se veškeré nerovnosti. Využití stropního podhledu je tak ideální v případě, že jsou ve vaší domácnosti křivé stropy, které nepůsobí zrovna esteticky.
 6. Stropní podhledy lze vyplnit polystyrenem, díky čemuž se zvýší tepelná izolace místnosti. Logicky tak ušetříte za výdaje na energie, neboť teplo se v interiéru bude déle udržovat a nebude potřeba tolik topit během chladného období.
 7. Moderní stropní podhledy mohou vytvořit také prostor pro designové osvětlení, například pomocí bodových světel.
 8. Montáž stropních podhledů je poměrně nenáročná, takže si na ni nemusíte nutně zvát odborníky, pakliže jste alespoň trochu zruční.
 9. Dojde sice ke snížení výšky stropu, nicméně to bude jen minimální. Obvykle se pohybuje kolem 5 centimetrů, což vás jistě nebude nijak zvlášť limitovat.
 10. Nízké náklady. Stropní podhledy nejsou nijak nákladnou záležitostí.

Už jen z výše uvedeného se ukazuje, že o instalaci stropních podhledů se jistě vyplatí uvažovat. Jaký na to máte názor vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti se stropními podhledy.

Foto: wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

Uvažujete o tom, že byste si u svého rodinného domu nechali postavit pergolu, avšak stále nenacházíte dostatek argumentů, které by vás o investici přesvědčily. Následujících 5 důvodů se pro vás snad stanou pádným důvodem.

Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.


Krátkodobý pronájem bytu v Plzni se nevyplatí. Výhodnější je využít ubytovnu v Dýšině

Krátkodobý pronájem bytu v Plzni se nevyplatí. Výhodnější je využít ubytovnu v Dýšině

Ne vždy se vyplatí hledat si pronájem bytu, a to nejen z finančního hlediska. Pokud plánujete jet konkrétně do Plzně, a to jen na pár dní či týdnů, daleko lepší variantou je zařídit si ubytování na ubytovně. Levné ubytování v Plzni a okolí najdete v

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?


Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…