Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr? Srovnání produktů

25. únor 2015 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Plánujete koupi domu, bytu, či jeho rekonstrukci? Přemýšlíte, zda si vzít hypotéku, úvěr ze stavebního spoření, či překlenovací úvěr? Podívejte se spolu s námi na hlavní výhody úvěru ze stavebního spoření.

Reklama

Při financování domu, či bytu se stává stále oblíbenější úvěr ze stavebního spoření či překlenovací úvěr. Úvěry ze stavebního spoření, stejně jako úvěry překlenovací můžeme zařadit pod pojem úvěry stavebních spořitelen. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké jsou hlavní výhody úvěru ze stavebního spoření?

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření je pevně spjatý se stavebním spořením a slouží pouze k financování nákupu nemovitosti, modernizaci či rekonstrukci.

Úvěr je zpravidla poskytován těm, kteří spoří na smlouvu o stavebním spoření alespoň dva roky, mají naspořeno 35-50 % cílové částky a splňují další podmínky pro čerpání úvěru. Cílová částka je volena při uzavírání smlouvy o stavebním spoření.

Výhody úvěru ze stavebního spoření

Velkou výhodou je, že znáte již v okamžiku podepsání smlouvy o stavebním spoření úrokovou sazbu. Navíc máte garantovány pevné úrokové sazby po celou dobu splácení úvěru. Výši úrokové sazby vám pomůže vypočítat kalkulačka úvěrů ze stavebního spoření, kterou naleznete na mnoha internetových portálech.

Mezi další výhody patří možnost získat úvěr bez zajištění, běžně do výše 500 000 Kč. Úvěr navíc můžete kdykoli a bez sankce předčasně splatit.

Při sjednávání úvěru doporučuji spolupracovat s finančními poradci vybrané spořitelny. Pomohou vám zajistit podmínky na míru tak, aby vás daný úvěr příliš finančně nezatěžoval.

Překlenovací úvěr

Vzhledem k tomu, že je úvěr ze stavebního spoření podporován státem, je omezen několika podmínkami. Je nutné spořit minimálně dva roky a naspořit určité procento cílové částky. Tyto restrikce přináší určitou nepružnost a neschopnost reagovat na aktuální potřeby klientů a tak spořitelny přišly na trh s překlenovacími úvěry.

Překlenovací úvěr je možné získat s úrokovou sazbou již kolem 3 % ročně. Výhodou je, že výši úrokové sazby ovlivníte sami tím, za jak dlouho se zavážete překlenovací úvěr splatit.Úvěr získáte bez problémů i bez zajištění, a to klidně až do výše 500 tisíc korun. Záleží samozřejmě na konkrétních podmínkách spořitelny, která vám jej poskytne.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

emickarych

pondělí, 19. prosinec 2022
18:50

My jsme místo toho šíleného půjčování si za nesmyslné úroky raději vyzkoušeli investování do půjček z té druhé strany. Měli jsme totiž docela dost prostředků navíc a tak jsme si řekli že bychom to mohli zkusit. Ať nejsme vždy jen na té druhé straně, ale ať také disponujeme nějakou silou.


Napsal: emickarych [Odpovědět]


Čtěte také...

Stavební spoření 2011

Stavební spoření 2011

V posledních měsících stránky českých novin plní zprávy o změnách ve stavebním spoření. Vláda nejprve snížila podporu stavebního spoření, Ústavní soud poté některé změny ve stavebním spoření zrušil. Jak to tedy nyní je? Vyplatí se v současné době sta

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Při výběru zahradních bazénů je potřeba brát v potaz nejen jejich tvar, tedy to, zda se bude jednat o klasické čtvercové nebo třeba moderní oválné bazény, ale také jejich umístění a způsob montáže. V zásadě máte dvě možnosti – zvolit buď nadzemní neb

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.


Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Díky rychlosti pokládky, snadné údržbě, vysoké odolnosti, přijatelné ceně a pěknému vzhledu, patří plovoucí podlahy k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Mezi kterými druhy může zákazník vybírat? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody plovoucích podlah?