Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vyrážíme se psem na dovolenou - cesta letadlem a autem

25. červen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Vyrážíte na dovolenou a nechcete chcete si vzít svoje domácí mazlíčky s sebou. Dnes to již není žádným problémem, mnoho hotelů a ubytovacích zařízení povoluje si přivézt psa. Před cestou si však řekněme, co vše bude potřeba pro dovolenou se psem zařídit a čeho se budeme muset vyvarovat.

Reklama

Cestování letadlem

Dovolená pro našince bývá nejčastěji u moře. Do určené lokality se dopravujeme letecky či autem. A právě doprava je prvním úskalím, pokud si chceme vzít na dovolenou psa. Cesty v letadle veterináři majitelům psů příliš nedoporučují, pro zvířata to může být dost traumatické. Letecké společnosti s přepravou menších psů nemívají problém, umožňují vzít si je přímo k sobě, do přepravky pod sedadlo. U větších plemen však počítejte s tím, že pes bude umístěn do nákladového prostoru letadla. Přepravka by v každém případě měla mít předepsané rozměry, navíc celková hmotnost psa by neměla převýšit 4 kg. Za cestování letadlem se psem pak zaplatíte procento navíc z Vaší ceny letenky za každý kg zvířete.

Jízda autem

Pokud na dovolenou cestujete autem a berete s sebou svého zvířecího miláčka, dbejte na dostatek prostoru, pravidelný přísun vody a čerstvého vzduchu. Kolikrát se majitelům psů stalo, že psa nechali například na odpočívadle zavřeného v autě, ten pak trpěl dehydratací a nedostatkem čerstvého vzduchu. Počítejte i s častějšími a delšími zastávkami kvůli jeho vyvenčení. Psi při jízdě autem také často trpí různými zažívacími problémy, před odjezdem tak navštivte svého veterináře, který Vám předepíše na tyto problémy léky. To, že má pes zdravotní problémy způsobené jízdou v automobilu, zjistíte jeho zvýšeným slintáním, kňučením, třesem či dokonce průjmem.

Bezpečnost psa při jízdě automobilem

Výrobců autodoplňků myslí už i na přepravování zvířat. Před cestou na dovolenou tak uděláte nejlépe, když pro svého psa pořídíte speciální autopás, případně box pro přepravu nebo do auta nainstalujete automříž. Vždy dbejte na to, aby v žádném případě pes příliš nerozptyloval řidiče, na dálnici by se to mohlo krutě vymstít. Rozhodně se také vyplatí investice do bezpečnostních postrojů, které se dnes dají pořídit do tisícikoruny. Kromě pásů a postrojů pro psa lze využít dále například závěsná lůžka či autopotahy pro psy.

Přeprava v rámci EU

Při přepravě psa po zemích Evropské unie je potřeba mít pro zvíře platný pas a očkovací průkaz. „Psí pas“(PET pas) vystavuje veterinář, musí v něm být datum a razítko o očkování proti vzteklině. V pase nesmí chybět označení psa ( čip), v některých zemích je pak také požadováno potvrzení o odčervení či jiné další náležitosti, o nichž se poraďte s veterinářem.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomik

pondělí, 24. únor 2020
14:48

Je pravda, že my letos taky máme v plánu brát našeho psa s sebou na dovolenou. Chceme jet do Dubrovniku, tak jsem zvědavý jak tu cestu zvládne. Dokonce se nám tam přes http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/dubrovnik/ povedlo najít i ubytování, kde by se zvířaty neměli mít problém, tak jsem zvědav jak to dopadne.


Napsal: Tomik [Odpovědět]


Čtěte také...

Zabezpečení bytu na dovolenou

Zabezpečení bytu na dovolenou

Před odjezdem na dovolenou bychom si měli řádně zajistit náš byt či dům tak, abychom minimalizovali riziko případného vykradení. Statistiky dlouhodobě ukazují, že vykradači bytů jsou v letním období zdaleka nejaktivnější. Je to způsobeno právě faktem, že mnoho lidí nechává své domovy opuštěné, neb…

Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…


Wellness pobyty v Beskydech

Wellness pobyty v Beskydech

Stále ještě plánujete, kam letos vyrazit na dovolenou? Pak pro vás mám tip na ubytování v Moravskoslezských Beskydech, kde si můžete pronajmout špičkově zařízené wellness chaty.

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.


Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…

Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

Venku je bílo a stále sněží. Pohled na zasněžené stromy a domy je malebný, děti mají radost, že mají kde sáňkovat a klouzat se. Sníh a mráz s sebou nepřináší jen zimní radovánky, ale také nepříjemnosti spojené s uklízením sněhu.