Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

18. červen 2013 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.

Reklama

  • Prach lze z nábytku jednoduše odstranit pomocí navlhčeného hadříku, případně pomocí prachovky. Aby však čištění bylo efektivní, postupujte pomalu. Rychlé stírání prach neodstraní, pouze jej smete na zem, případně se zvíří a po úklidu opět usadí.
  • Po odstranění prachu pomocí vlhkého hadříku použijte speciální spreje. Ty zabrání opětovnému usazování. Prach pak nebude zapotřebí stírat tak často.
  • Prachové částice se usazují také na sedačkách a pohovkách. Abyste doma neměli příliš prašné prostředí, pravidelně měňte jejich potahy, jednou za čas si pak nechte tento nábytek odborně vyčistit.
  • Prach se usazuje také například na listech okrasných květin, které doma máte. Na ty však při úklidu mnoho lidí zapomíná. Při stírání prachu buďte opravdu pečliví a nevynechejte ani květiny a další doplňky, které se v místnosti nacházejí.
  • Hodně prachu se vyskytuje i na domácích spotřebičích, na počítači apod. I na tyto věci nesmíte zapomenout.
  • Pokaždé, když setřete prach, je vhodné důkladně vyluxovat, neboť jeho značné množství se z nábytku dostane právě na zem. Při použití vysavače však musíte nejprve zkontrolovat, zda dobře saje. V případě použití vysavače s pytlíkem zkontrolujte, zda již není zcela plný. Luxování s plným vysavačem by mohlo být kontraproduktivní.

Prachu se nezbavíte tím, že budete často větrat. Větrání bohužel naopak přispívá ke zvýšené prašnosti v interiéru. To však samozřejmě neznamená, že nesmíte větrat, jen je třeba počítat s častějším úklidem.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ivulínek

čtvrtek, 11. únor 2021
23:49

Ahojte, jestli někdo z vás sháníte ještě nějaké zajímavé a dočasné řešení na prášení v bytě, určitě za nás doma mohu doporučit třeba respirátory z této stránky -https://www.respirator-ffp2-ffp3.cz ... Ale to je jen takové dočasné řešení, určitě to nedělejte nějak dlouhodobě :-) Mějte se krásně a dávejte na sebe pozor... Hlavně ten pozor!


Napsal: Ivulínek [Odpovědět]


Čtěte také...

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…

Pár tipů pro zavařování okurek

Pár tipů pro zavařování okurek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou p…


5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů,  jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů,  jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.


Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!