Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pár tipů pro zavařování okurek

11. srpen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou při zavařování okurek výrazně usnadnit práci.

Reklama

Důkladné očištění okurek

V první řadě je potřeba sklizené okurky řádně očistit. Pakliže jich máte dostatek a nechcete každý kus drhnout nějakým jemným kartáčkem, pak se nebojte je dát na chvilku do automatické pračky. Nezapomeňte však vypnout ždímání, teplotu a zvolit jemný prací program, jinak Vám z okurek příliš mnoho nezbude. Pokud se přeci jen pustíte do ručního čištění, pak je nejlepší okurky nechat uležet pár hodin ve vodě.

Tip pro možnost dřívější konzumace

Konzumace okurek je nejlepší až po čase, je dobré je nechat odležet alespoň několik měsíců. Pokud si však budete chtít zavařené okurky vychutnat co nejdříve, pak je před zavařením na několika místech jemně propíchněte vidličkou, okurky pak budou dříve způsobilé k plnohodnotné konzumaci.

Správný výběr octa

Důležitým bodem při zavařování je výběr správného octa. Vyhněme se raději nekvalitní a levným octům, ty mohou lák a okurky dokonale znechutit a až si je v zimě otevřete, zjistíte, že se nedají jíst. Kromě tradičního octa lze zvolit třeba vinný ocet, který je jemnější, skvělou variantou je pak také jablečný ocet.

Pro zavařování si pořizujeme také kořenící směs. V obchodě si však kupme takovou, která nebude obsahovat konzervační chemické látky.

Utěsnění sklenice

Po zavařování je třeba nechat sklenice v klidu, aby dostatečně zchladly. Díky tomu se totiž sníží tlak na víčko, které se tak pevněji přitiskne ke sklenici. Pokud jsou víčka u sklenic nafouklá, pak je to známka toho, že je sklenice málo utěsněna.

Tipů pro zavařování okurek je samozřejmě daleko více, každá dobrá hospodyňka by mohla přinést do diskuze mnoho svých nápadů a zlepšováků. Jedno je však nejdůležitější - aby nakládané okurky všem chutnaly!

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Roubování okurek: Jak postupovat

Roubování okurek: Jak postupovat

Při pěstování okurek se zahrádkáři potýkají s problémem, kdy rostliny a plody napadají škůdci. Výtěžnost pak není tak vysoká. Abychom zabránili výskytu škůdců a chorob na okurkách, je vhodné provést jejich roubování. Chemické přípravky, které lze rovněž použít, totiž obvykle nejsou tak účinné.

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.


Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…