Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

26. březen 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Žehlení je činností, která je nudná, ale v domácnosti se jí nevyhneme. O tom, jak správně vybrat žehličku a rady ohledně žehlení - to vše se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Jak vybírat žehličku

Při výběru žehličky mnoho lidí vybírá již zavedené značky. To je jistě dobře, pokud máme s určitou značkou dobré zkušenosti, pak není důvod, proč bychom jí neměli věřit i při nákupu nové žehličky. Kromě značky je však potřeba hledět také na poměr kvality a funkcí vzhledem k ceně. Důležité je zkontrolovat provedení, tvar a velikost žehlicí plochy, dále parní otvory, zjistit si, jaký má žehlička příkon či zda má nějaké funkce navíc, například odvápňovací systém apod. Pakliže pereme často a hodně, pak by nás jistě měla zajímat tak kapacita nádržky na vodu, zapomenout nesmíme ani na délku kabelu, často se totiž stává, že přijdeme domů a zjistíme, že kabel žehličky nedosáhne od žehlicího prkna k zásuvce, což pak musíme řešit operativně prostřednictvím prodlužovacího kabelu.

Pár rad k žehlení

Než začneme žehlit

Před začátkem žehlení si nejprve roztřiďme veškeré prádlo podle toho, z jakého materiálu a tkaniny jsou vyrobeny. U každé žehličky je totiž několik stupňů, které je potřeba zapnout. Jiná teplota žehlení je i bavlny, jiná u syntetických materiálů. Maličkostí, která nám však může zpříjemnit celý proces žehlení, je nastavení správné velikosti žehlicího prkna, u něhož bychom se neměli ohýbat. Žehlení bychom také měli provádět na světle, nejlépe u okna.

žehlení

Při žehlení je dobré prádlo nejprve na žehlicím prkně urovnat a uhladit, lépe a rychleji se nám pak žehlí. U ohybů lze využít pomůcku, takzvaný rukávník. Ten využijí jistě muži, kteří žehlení doslova nesnášejí a žehlit neumí. Žehlení by se mělo provádět vždy pohybem nahoru a dolů, nikdy nedělejme kruhové pohyby. Ty totiž mohou vést k poničení prádla.

Občas je vhodné také vyčistit žehličku, pomáhá to udržovat její správné vlastnosti.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.


Jak vyčistit připálenou žehličku

Jak vyčistit připálenou žehličku

Připálit na žehličku kousek tkaniny není vůbec těžká věc. Stačí špatný odhad materiálu nebo prostě chvilkové zapomnění a máte co dočinění s připáleninou. Nemluvě o tom, že se Vám možná připáleninu vzápětí „šikovně“ podaří nažehlit na kousek jiného prádla…

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Získat hypotéku není v dnešní době tak náročné, jak se možná domníváte. Je samozřejmé, že na hypoteční úvěry, které zavazují na dlouhá léta, nikdy nedosáhne úplně každý. Je zapotřebí mít dostatečnou bonitu, která je ovlivněna výší vašich pravidelných


Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Při sekání trávy se kromě klasických sekaček a zahradních traktorů používají také křovinořezy. Na trhu jich dnes existuje celá řada. Liší se nejen v ceně, ale také ve vzhledu a konstrukci, způsobu ovládání, kvalitě a výkonu motoru. Pokud chcete používat skutečně křovinořez, který bude za něco stát, …

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Rovně střižený, souměrný a profesionálně upravený trávník je chloubou zahrady. Toužíte také po anglickém trávníku, ale zatím pořád bojujete s českým plevelem? Jak trávník pěstovat a jak ho udržovat? Nechte si poradit od profesionálů.