Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vyčistit připálenou žehličku

23. listopad 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Připálit na žehličku kousek tkaniny není vůbec těžká věc. Stačí špatný odhad materiálu nebo prostě chvilkové zapomnění a máte co dočinění s připáleninou. Nemluvě o tom, že se Vám možná připáleninu vzápětí „šikovně“ podaří nažehlit na kousek jiného prádla…

Reklama

Čisticí prostředek na žehličky se pohybuje v řádu desítek korun

V následujícím článku Vás seznámíme s možnými postupy při čištění žehličky. Pokud však nejste zastáncem domácích experimentů, jistě Vás potěšíme tím, že speciální čisticí prostředek na žehličku se dá koupit za velmi rozumnou cenu. Před koupí se ale nejdřív ujistěte, zda je prostředek určen na ten typ čisticí plochy, kterým Vaše žehlička disponuje.

Jak vyčistit žehličku domácími prostředky

Jestliže nedáte dopustit na rozmanité využití ingrediencí, které jsou k nalezení v každé domácnosti, můžete je chytře využít i při čištění žehličky. Můžete vyzkoušet ocet, zubní pastu, anebo třeba sůl.

U moderního typu žehličky raději podomácky neexperimentujte a pořiďte si přípravky podle doporučení výrobce.

Zubní pasta nejen na zuby

Jemným a přitom účinným čisticím prostředkem, což potvrzuje i skutečnost, že pasta se používá i na čištění šperků z drahých kamenů. Naneste zubní pastu na hadřík a zkuste s ní žehličku vyčistit. Jestliže není připálenina příliš stará, měla by povolit. Pokud nepovolí, vyzkoušejte ocet.

Čištění žehličky octem – jak na to

Budete potřebovat pouze ocet a nějaký plátěný či bavlněný hadřík. Hadřík namočte do octu, vyždímejte a rozprostřete například na ručník. Zahřátou žehličkou pak přejíždějte po hadříku. V místě znečištění žehličky je nejlepší přejíždět přímo přes hranu žehlícího prkna.

Poslední možnost – sůl

Sůl představuje nejrizikovější způsob čištění, jelikož u ní hrozí největší riziko poškrábání plochy. K případnému čištění použijte jemně namletou sůl, kterou nasypte na hadřík a zahřátou žehličkou přejíždějte po hadříku. Pozor na to, aby se sůl nedostala dovnitř žehličky napařovacími otvory.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hafík

pátek, 15. červen 2018
20:11

Nevíte jak vybrat žehličku? Zjistěte jaké parametry jsou důležité -https://www.covybrat.cz/nejlepsi-zehlicky/


Napsal: hafík [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Žehlení je činností, která je nudná, ale v domácnosti se jí nevyhneme. O tom, jak správně vybrat žehličku a rady ohledně žehlení - to vše se dozvíte v následujícím článku.

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost


Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Skvrnu je jednoduché udělat, ale podstatně těžší odstranit. Trh je sice přesycen nejrůznějšími čisticími prostředky, ale někdy ani ty sebelepší nezaberou na určité skvrny. A co takhle zkusit zdánlivě obyčejné suroviny, které najdete v každé domácnosti? Možná vás svým účinkem mile překvapí.


Jak na podzimní úpravy zahrady?

Jak na podzimní úpravy zahrady?

Ač je to mnohým z vás nepříjemné, podzim je doslova za rohem. I v tomto období vás čeká spousta práce na zahradě u domu. Jaké úpravy je třeba udělat a co k tomu budete potřebovat za pomůcky? To se dozvíte v tomto článku.

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.