Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

2. duben 2013 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Za poslední novinku mezi stínícími prvky do domácnosti, které mají zamezit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domu, lze označit takzvané integrované žaluzie. Ty mají oproti klasickým interiérovým i venkovním žaluziím několik nezanedbatelných výhod, které z nich při pořízení dělají vskutku dobrou investici.

Reklama

Rozhodujete-li se, že si domů do oken pořídíte žaluzie, pak se možná setkáte s nabídkou na integrované žaluzie. Tyto žaluzie jsou zvláštní v tom, že jsou přímo pevnou součástí oken. Jsou totiž umístěna přímo v jejich vnitřku. Aby to bylo možné, je samozřejmě nutné použít dvojskla.

Přednosti integrovaných žaluzií

A jaké výhody integrované žaluzie přinášejí? Především jde o prvek, který je absolutně bezúdržbový. Zatímco o klasické interiérové nebo venkovní žaluzie musíte neustále pečovat, očišťovat je od nečistot a prachu, integrovaných žaluzií se tento problém netýká. Uvnitř dvojskla totiž ani nemohou přijít do kontaktu se prachem, neohrožují je ani negativní klimatické podmínky ( vítr, déšť, sníh apod.). Náplň dvojskla, v nichž je umístěna integrovaná žaluzie, není tvořena vzduchem, ale speciálním plynem, který zamezuje výskytu prachových částic a jejich pohybu.

Cena a životnost

Integrované žaluzie jsou dražší nežli vnitřní žaluzie, které jste možná doposud používali. To však rozhodně není důvod, proč si je nepořídit. Je totiž třeba si uvědomit, že tento typ žaluzií má mnohem delší životnost, která je vlastně stejná jako životnost celých oken. Vydrží tak až několik desítek let, aniž by došlo k jejich poškození. Nehrozí u nich polámání lamel apod. Jedná se tak vlastně o velmi výhodou investici, která vlastně i zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti.

Ovládání

Integrované žaluzie působí velmi pěkným dojmem, nikde nevyčnívají. I jejich ovládání je snadné. Manipulace s nimi se provádí pomocí magnetického ovládání, které se jednoduše instaluje na rám oken. Samotné ovládání pak může být klasické, tedy pomocí šňůrky, otáčecí tyčky či knoflíku.

Pakliže se rozhodnete investovat do integrovaných žaluzií, je dobré je zakoupit rovnou s novými okny. Instalace do aktuálně používaných oken je totiž poměrně složitá.

Foto: cs.wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

miška

čtvrtek, 23. únor 2023
22:52

My jsme teď s manželem koupili jednak do domácnosti, ale také na chalupu kterou máme v Beskydech látkové žaluzie a už se moc těšíme na to až budeme tam usínat. Vždy si tak moc na chatě odpočineme že to snad ani není možné. Tam je všechno tak uvolněné a klidné.


Napsal: miška [Odpovědět]


Čtěte také...

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Žaluzie na oknech jsou velmi praktické a v dnešní době je to už něco jako samozřejmost. Tak jako na ostatních předmětech a vybavení v domácnosti, i na žaluziích se však usazuje prach a ten musíme pravidelně odstraňovat. Existuje hned několik způsobů, jak žaluzie čistit. Každopádně při čištění žaluzi…


Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!


Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.

Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.