Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

24. listopad 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Žaluzie na oknech jsou velmi praktické a v dnešní době je to už něco jako samozřejmost. Tak jako na ostatních předmětech a vybavení v domácnosti, i na žaluziích se však usazuje prach a ten musíme pravidelně odstraňovat. Existuje hned několik způsobů, jak žaluzie čistit. Každopádně při čištění žaluzií budete potřebovat jistou dávku trpělivosti, protože je to činnost titěrná.

Reklama

Nejúčinnější metoda je zároveň nejpracnější

Jak už tomu tak bývá, ten nejúčinnější způsob nám zpravidla dá nejvíce zabrat. V tomto případě se jedná o stírání každé lamely zvlášť vlhkým hadrem. Touto metodou precizně setřete každé místečko, ale úklid Vám zabere spoustu času. Pro ulehčení můžete žaluzie sklopit a přetřít celou plochu, ale už nedosáhnete takového dobrého efektu. V místě, kde se lamely překrývají, totiž prach zůstane. Při stírání celé plochy navíc musíte postupovat opatrně, jinak by se lamely mohly poničit a pokřivit.

Lze zakoupit i speciální pomůcky na čištění žaluzií

Existují také různé speciální kartáče, kterými vyčistíte žaluzie poměrně rychle a účinně. Tyto výrobky nejsou cenově nijak náročné a jsou užitečným pomocníkem. Prodávají se i speciální rukavice, ale ty můžete jednoduše nahradit tak, že si na ruku navlečete starou rukavici nebo ponožku apod.

Další pomůcka – vysavač

Každý vysavač na žaluzie určitě použít nejde. Musí to být takový přístroj, u něhož lze regulovat sací výkon a obsahuje malý nástavec, určený na čalouněný nábytek. Při nízkém výkonu lze prach z žaluzií vysát, ale efekt určitě není takový, jako když použijete hadr.

Nejdražší a nejjednodušší způsob – zavolat si úklidovou firmu

Úklidové firmy si za vyčištění jednoho metru čtverečního účtují 10 kč a více. Záleží také na míře zašpinění. Nenechte se ale zmýlit, protože jde pouze o čištění z jedné strany. Na celé žaluzie budete muset tedy částku zdvojnásobit. A pochipitelně započtěte i dopravu.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mora

úterý, 2. duben 2013
11:01

Existuje ještě jedna varianta, která člověka odprostí od čištění žaluzií. nechat si namontovat skla, která mají žaluzii integrovanou uvnitř. Nejen, že v létě oceníte účinnou regulaci tepla, ale už se o ně nemusíte nijak dále starat, jsou bezúdržbové.


Napsal: Mora [Odpovědět]


Čtěte také...

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Za poslední novinku mezi stínícími prvky do domácnosti, které mají zamezit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domu, lze označit takzvané integrované žaluzie. Ty mají oproti klasickým interiérovým i venkovním žaluziím několik nezanedbatelných výhod, které z nich při pořízení dělají vs…

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …


Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

Čištění křišťálového lustru

Čištění křišťálového lustru

Při čištění skleněných předmětů v domácnosti musíme být obecně velmi pozorní a opatrní. Sklo je křehkým materiálem a při neopatrném umývání se snadno může rozbít. Důležité je také používat prostředky, které sklo nepoškrábají a nezničí mu lesk. Pakliže doma máme křišťálový lustr, musíme si při jeho č…


Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…