Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Co dělat v boji s moly

13. červen 2012 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Velké starosti v mnoha domácnostech dělají moli. Jde o drobný hmyz, který dokáže nadělat poměrně velkou paseku. Jeho přítomnost je známkou toho, že v domácnosti je špatně uklizeno. Molům totiž velmi prospívá, je-li v bytě či domě příliš prachu a nepořádku.

Reklama

Malý, zato velmi zákeřný hmyz

Boj s moly je často během na dlouhou trať. Jakmile se nám jednou objeví ve skříni, velmi těžko se jej zbavujeme. Tento hmyz je totiž poměrně odolný. Ačkoliv se nám po úklidu a zničení molů zdá, že máme vyhráno, za pár dnů se nám v šatníku objevují noví jedinci, kteří si pochutnávají na našem šatstvu.

Prevence

Abychom předešli situaci, kdy se nám v kuchyni či v šatníku usídli tento dotěrný malý hmyz, je důležitá především kvalitní prevence. V domácnosti bychom měli pravidelně luxovat, utírat prach a také dobře uskladňovat veškeré oblečení. Kupříkladu před tím, než dáme do šatníku zimní kabát, měli bychom jej nechat vyčistit. Ideální je rovněž zabalení nepoužívaného oblečení do vakuových pytlů či fólií. Oblečení, které máme dlouhou dobu v šatníku nebo ve skříních či šuplících, je vhodné také jednou za čas „vyvětrat“ a veškerý úložný prostor dokonale uklidit a vyčistit tak, aby zde nezůstal prach a jiné nečistoty.

Lapače a voňavé sáčky proti molům

V obchodech jsou k dostání i různé voňavé sáčky, které v boji s moly pomáhají. Stačí je jednoduše zavěsit do šatní skříně. Přesto však nesmíme zapomínat na pravidla, která jsem uvedl výše. Na moly poměrně dobře účinkují i různé lapače, které jsou napuštěné feromony. Mol se na tento lapač přichytí a nemá možnost klást nová vajíčka. Časem tak dojde k jeho vymření.

Kromě oblečení se moli mohou vyskytnou také v potravinách, které nejsou kvalitně uskladněny. V případě, že narazíte mouku či jiné potraviny, v nichž se tento hmyz usídlil, okamžitě je vyhoďte a prostor k uskladnění řádně vyčistěte.

Foto: cs.wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

47F1lwDP8g

úterý, 3. leden 2017
17:38

“The Congress also voted to move towards a system of allowing official delegates to vote on bylaw changes without being present at the Congress, which would be a significant change from current prt2ciae.c21;Good going folks. This is a major move which will only have a positive benefit long term. A healthy start to reach more meetings would be a full written report of the proceedings and bylaw amendments. Send this to all meetings. Get the information outside of California.


Napsal: 47F1lwDP8g [Odpovědět]


Čtěte také...

Rakytník: Ideální pomocník při boji s chřipkou

Rakytník: Ideální pomocník při boji s chřipkou

V těchto měsících se zvyšuje počet nemocných a těm, kteří se chtějí chřipkovému onemocnění vyhnout, nezbývá nic jiného než posílit svou imunitu. Důležitý je především vitamín C, kterého má tělo během zimních měsíců často nedostatek. Kromě citrónů se doporučuje rakytník. Že jste o něm ještě neslyšeli…

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

V minulém díle jsme si nastínili, jak se pomocí vosku zbavit drobných rýh a škrábanců. Dnes se zaměříme na větší poškození, které se u plovoucí podlahy mohou objevit.


Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě I v letním období je třeba se starat o trávník na zahradě. V červenci či srpnu obvykle venku panují vysoké teploty. Nedostatečná péče o trávník může mít za následek jeho seschnutí.

Škůdci na zahradě: Kteří živočichové nejčastěji napadají rostliny

Škůdci na zahradě: Kteří živočichové nejčastěji napadají rostliny

Při pěstování rostlin na zahrádce u domu se nevyhneme boji se škůdci. Nezvaní hosté mnohdy dokáží zahrádkáře vytočit, neboť napadají úrodu a snižují výnosy plodin, které zde pěstují. Jací škůdci jsou na našich zahradách nejčastěji k vidění?


Čistota půl zdraví, špína celé!

Čistota půl zdraví, špína celé!

Jste v úklidu až nezdravě pedantní, chcete, aby se všechno blýskalo a svůj domov neustále dezinfikujete? A napadlo Vás už, že by to mohlo být taky na škodu? Proč, To se dozvíte v následujícím článku! Když srovnáme dnešní domovy s domovy našich babiček a předchozích generací, dá se říct, že žijeme v…

Kustovnice čínská neboli goji

Kustovnice čínská neboli goji

Kustovnice čínská se řadí mezi klenoty tradiční čínské medicíny. Že jste o ní ještě neslyšeli? Velká škoda! Jedná se o omlazující ovoce plné vitamínu a antioxidantů, které už si své místo vydobylo i na českém trhu.