Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Bezrámové zasklení představuje novinku v oblasti stavby oken

7. listopad 2014 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Novinkou v oblasti realizace oken v rodinných domech i bytových jednotkách je takzvané bezrámové zasklení. Toto architektonicky velmi působivé řešení, které oproti klasickým způsobům stavby oken přináší několik výhod, představuje společnost ACTUAL.

Reklama

ACTUAL – tradiční výrobce oken

Firma ACTUAL působí v oblasti realizace oken pro soukromé i veřejné objekty již více než 40 let. Po celou dobu přitom přichází s inovativními prvky, které se přizpůsobují moderní architektonickým trendům a požadavkům majitelů nemovitostí. V současné době realizuje nejen klasická dřevohliníková okna, ale i zmíněnou novinku, kterou představují bezrámová okna.

Bezrámové zasklení dostane do vaší domácnosti více světla

Bezrámové zasklení oken zaujme už na první pohled. Rámy zde zabírají jen naprosté minimum místa, většina okenního prostoru je tak vyplněna jen a pouze sklem.

Řešení je přitom nejen působivé na efekt, ale lze u něj vyzdvihnout i jeho funkčnost a dlouhou životnost. Díky propracovanému systému instalace a samotné výroby skla jsou bezrámová okna až překvapivě odolná vůči povětrnostním a dalším klimatickým jevům.

Velkou předností, kterou bezrámové zasklení přináší, je získání větší prosklené plochy v porovnání s klasickými okny. Do interiéru domu se tak dostává více světla, což přispívá k optickému zvětšení prostoru.

Oceníte snadnou údržbu

Bezrámové zasklení je výhodné i z hlediska údržby. Ta je méně náročná. Není třeba se pečovat o čistotu a lesk rámů, stačí jednoduše jednou za čas umýt sklo od nečistot. Ani při samotné realizaci nedochází ke znečištění vnitřní a vnější omítky, což je častým problémem v případě instalace „obyčejných“ oken s rámy.

Bezrámová okna lze kombinovat s klasickými variantami

Bezrámová okna lze kombinovat prakticky se všemi variantami oken a dveří, včetně oblíbených dřevohliníkových variant.

Společnost ACTUAL vám v tomto směru dokáže poradit a najít ideální řešení pro vaši domácnost tak, aby okna zapadala do moderního architektonického vyznění objektu. Díky unikátním tvarům a preciznímu provedení budete o vašem domě z architektonického hlediska skutečně moci říci to, že zapadá do 21. století. Bezrámové zasklení je samozřejmě vhodné nejen pro novostavby, ale i pro starší objekty.

Možná si říkáte, že bezrámové zasklení bude mít horší izolační vlastnosti. Opak je pravdou, dá se bez problémů využít i pro nízkoenergeticky řešené objekty, kde je kladen důraz na minimální tepelné ztráty.

Pro lepší představu o tom, jak působivá jsou bezrámová okna, navštivte internetové stránky společnosti ACTUAL – www.actual.at/cs/actual/. Zde najdete fotografie již zrealizovaných staveb a také konkrétní informace o vlastnostech bezrámového zasklení.

Foto: actual.at

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Minerální vápenocementová malta POROTHERM Profi AM-W je určená všem, jež potřebují založit stavbu z broušených cihel i v zimním období. Tato speciální zimní zakládací malta se může používat pouze při teplotách od +15 °C do -5 °C. Je proto vhodná pro všechny, kteří stihli za příznivého podzimního poč…


Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.


Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Za poslední novinku mezi stínícími prvky do domácnosti, které mají zamezit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domu, lze označit takzvané integrované žaluzie. Ty mají oproti klasickým interiérovým i venkovním žaluziím několik nezanedbatelných výhod, které z nich při pořízení dělají vs…

Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.