Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

9. leden 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Okna jsou kritickou součástí každého domu. Jde totiž o místo, kterým uniká největší množství tepla – tedy i peněz. Abyste ušetřili, nemusíte hned vyměňovat celá okna. Velká část energie se totiž ztrácí přes skla oken. Proto je velmi účinné jejich přesklení!

Reklama

Přesklení oken: Stará i nová okna

Možná jste měnili okna před pár lety, ale nedosáhli jste takové úspory energie, jak jste si představovali. Jestliže jsou vaše okna starší než 5 let, nevyhovují již současným požadavkům na hodnotu součinitele prostupu tepla. Starými okny pak uniká ještě více tepla. Přitom stačí málo – nemusíte hned bourat rámy, ale velmi účinným řešením je přesklení oken, které ušetří několik tisíc korun ročně na vytápění.

Přesklení oken: Jaké jsou možnosti?

Na trhu jsou dnes okenní skla s velmi vysokými tepelně-izolačními parametry. Standardem jsou izolační dvojskla, která by měla mít součinitele prostupu tepla minimálně U = 1,0 W/m2K. Když už ale skla měníte, sáhněte po ještě úspornějších izolačních dvojsklech, která mají hodnotu U = 0,6 W/m2K.

Již nějakou dobu je na trhu fólie Heat Mirror (tepelné zrcadlo). Tu využijete především v případě, kdy chcete dosáhnout maximální možné úspory, ale vaše okna nedovolují namontování izolačního trojskla. Přidáním fólie Heat Mirror rázem získáte dvojsklo, které bude mít izolační parametry trojskla, a proto uspoří ještě více energie.

Izolační trojskla pasují jen do některých starších oken. Pokud ale máte to štěstí, že do vašeho okna půjde použít izolační trojsklo, zvažte, zda ho nezvolit. Izolační trojsklo má totiž hodnotu součinitele prostupu tepla až U = 0,4 W/m2K a úspory energie na vytápění budou s takovými skly ještě výraznější.

Přesklení oken: Kalkulace

Přesklení oken je velmi rychlé a nenáročné. Během několika hodin bude vše hotové. Přesklení oken je vhodné v případě, že nemáte dostatek peněz na výměnu celých oken nebo pokud jsou rámy vašich oken ještě dobré, ale chcete zvýšit jejich izolační vlastnosti.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Lednička A++ ušetří tisíce korun ročně

Lednička A++ ušetří tisíce korun ročně

Nelíbí se vám účet za elektřinu a marně pátráte po viníkovi? Možná je jím vaše stará lednice. Zkuste ji vyměnit za úspornou ledničku A++, která ušetří několik tisíc korun ročně. Pokud se vám do výměny spotřebiče nechce, vyzkoušejte alespoň několik tipů, které zaručeně sníží spotřebu i starší ledničk…

Zateplením ušetříte peníze na vytápění

Zateplením ušetříte peníze na vytápění

Evropská unie již za osm let nepovolí stavbu jiných domů než těch, které budou mít téměř nulovou spotřebu energie. A jsou to právě ceny energií, které každoročně znamenají velké položky v rozpočtu domácnosti. Nová směrnice EU tímto nabízí řešení pro rodinné rozpočty. V současné době je pro stávající…


Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!


Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!

S nákupem nové chladničky neotálejte: oceníte praktické funkce a ušetříte za provoz

S nákupem nové chladničky neotálejte: oceníte praktické funkce a ušetříte za provoz

Tisková zpráva - Nové moderní chladničky Indesit a Hotpoint přinášejí promyšlené funkce, o kterých se majitelům starých spotřebičů ani nezdálo. Jejich provoz je navíc tichý a maximálně úsporný, takže zásadně šetří objem spotřebované energie v domácnosti. Novinkou právě vstupující na český trh je řa…