Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

27. březen 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při opravě fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.

Reklama

Jaké vlastnosti musí mít fasádní barvy

Fasádní barvy by měly v každém případě mít několik vlastností. V momentě, kdy jdeme nakupovat fasádní barvy, je potřeba si uvědomit, že každá takováto barva by měla mít co největší krycí schopnosti, dostatečnou plnivost. Kromě toho je důležité také to, aby byla odolná povětrnosti, světelně stálá a co nevíce difuzní.

Některé fasádní barvy mohou obsahovat siloxan, což je prvek, který zvyšuje ochranu fasády před vlhkostí a zároveň má dobrou propustnost par a průchodnost pro CO2. Fasádní barvy s touto přísadou se skvěle hodí nejen pro klasické rodinné domy, ale využívají se také například pro fasády na historických objektech.

Kritéria pro výběr fasádních barev

Hlavními kritérii při výběru fasádních barev jsou:

  • Odolnost vůči klimatickým podmínkám, zejména větru a dešti
  • Barevná stálost
  • Životnost
  • Paropropustnost

Univerzální versus speciální barvy

Univerzální fasádní barvyse hodí na všechny tradiční stavební podklady ( beton, cihly, dřevo apod.). Praktičtější jsou však speciální fasádní barvy, které jsou vhodné třeba na opravy exteriérů historických staveb, dají se ale samozřejmě použít také pro klasické rodinné a bytové domy.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Rekonstrukce domu je často velmi nákladnou záležitostí, může jít až do statisíců korun. Nemáte-li potřebnou částku naspořenou a přitom již opravu domu nelze dále odkládat, dá se problém vyřešit tím, že si požádáte o úvěr.

Stavba nízkoenergetického domu: I. Výběr pozemku a projektu

Stavba nízkoenergetického domu: I. Výběr pozemku a projektu

Investice do vlastního bydlení představuje pro většinu lidí největší investici v životě a na rozdíl od jiných investicí jako je koupě osobního automobilu nebo domácí elektroniky neztrácí na své hodnotě tak rapidně s přibývajícím časem. I s ohledem na skutečnost, že člověk ve svém domě bude bydlet pr…


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.