Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zateplení ploché střechy: Postup od přípravy k finálnímu nátěru

28. září 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Ploché střechy se objevují převážně u komerčních objektů. V poslední době jsou však k vidění i u mnoha moderních rodinných domů. Je to dáno mimo jiné tím, že jejich výstavba je daleko jednodušší a rychlejší, plochá střecha však přináší také nižší tepelné ztráty. Je ovšem zapotřebí její kvalitní zateplení.

Podklad pro zateplení

Při zateplení ploché střechy je nejprve potřeba důkladně připravit podklad. Firma, která realizaci provádí, tak zajistí nejprve její vyčištění. Pracovat se musí pouze tehdy, je-li střecha suchá. To je důležité z důvodu přilnavosti zateplovacího materiálu.

Nános izolační pěny a finální nátěr

Poté, co je střecha připravena, přichází na řadu samotná aplikace izolační vrstvy, kterou obvykle tvoří izolační pěna. Její nástřik se provádí v několika vrstvách tak, aby izolace byla dostatečně silná a rovnoměrná, vrstva musí být zcela kompaktní, jinak střecha nebude dobře izolovat, což se projeví na vyšších tepelných ztrátách.

Po aplikaci izolační vrstvy, kdy dojde k utěsnění všech škvír, je nutné střechu ještě natřít odolným nátěrem, který bude schopen odolávat klimatickým jevům a podmínkám.

Pokud hledáte kvalitní firmu, máme pro vás jeden tip – zateplení domu od psgroup.sk. Tato firma provádí zateplování plochých střech, dále pak také kompletní zateplovací práce na fasádách i vnitřní zateplení objektů.

Aby bylo zateplení domu skutečně důkladné, je potřeba jej provést na střeše i fasádě. Navíc se doporučuje použít také kvalitní okna.

Právě skrz okna totiž může unikat velké množství tepla. Proto vsaďte na špičková okna Salamander od firmy CEDERA s.r.o. Ta výrazně přispějí k tepelnému komfortu vaší domácnosti a pomohou snížit náklady na vytápění objektu.

Foto: psgroup.sk

Komerční sdělení

-lod-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Specifika zateplení plochých střech. Víte o nich?

Specifika zateplení plochých střech. Víte o nich?

Ploché střechy, tedy střechy s nižším sklonem než 10 stupňů, patří v současné době mezi velmi oblíbená architektonická řešení. Svým majitelům totiž poskytují jedinečný prostor, který lze při špetce fantazie a kreativity velmi prakticky využít - zejména v zahraničí slouží ploché střechy např. jako…

TZ: Co pohlídat aneb důležité desatero pro stavbu střechy

TZ: Co pohlídat aneb důležité desatero pro stavbu střechy

Finišujete, abyste měli dům do zimy pod střechou? Důležitá je nejen rychlost, ale i kvalita. Střecha totiž musí v pořádku vydržet desítky let a přitom zvládnout nápor slunce, větru, mrazu i deště.


Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?

Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.


Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

VIDEO! V dnešní uspěchané době často jen těžko hledáme chvilku, kdy bychom v klidu seděli a meditovali. A většinou nám tomu chybí i vhodné místo, kde bychom nebyli ničím rušeni. Pokud si doma zařídíte japonskou zahradu, nejenže dáte vaší zahradě nebo terase nový vzhled, ale vytvoříte si i místo, kte…